3 liga. Wólczanka Wólka Pełkińska - Siarka Tarnobrzeg 1:2. Tarnobrzeżanie wrócili na pozycję lidera

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W sobotnim meczu trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:1 na wyjeździe Wólczankę Wólkę Pełkińską. Dzięki temu znów jest liderem tabeli grupy czwartej.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:0)
Bramki:
Krzysztof Pietluch 78 - Piotr Kwaśniewski 48, Paweł Mróz 90.
Żółte kartki: Dolinskij, Dumasumbu, Twardowski - Skrzypek, Kwaśniewski
Wólczanka: Wierzchowski – Kędzior, Pawłowski, Petryk, Wach, Przybycień (78. Kalemba), Dolinskij, Podstolak, Durda, Diumasumbu (83. Lorek), Twardowski (62. Pietluch).
Siarka: Kowal - Bierzało, Stefanik, Duda - Kwaśniewski, Kaliniec, Rogala, Skrzypek (55. Bałdyga) - Agudo (55. Janeczko), Zawiślak (81. Mróz), Adamek.

Spotkanie rozpoczęło się od niezłej próby nowo pozyskanego przez Wólczankę Dolinskija. Przymierzył ze sporej odległości i Maciej Kowal sparował strzał na rzut rożny. Następnie Diumasumbu ograł rywala, zdecydował się na strzał z odległości około 16 metrów, jednak był on zbyt słaby. W końcu pod polem karnym gospodarzy zagościła Siarka Tarnobrzeg. Po szybkiej, składnej akcji w pole karne wpadł Ivan Agudo, lecz został uprzedzony przez obrońcę miejscowych. Pod koniec pierwszej odsłony na strzał zdecydował się Paweł Rogala, ale uderzył bardzo niecelnie.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, ale już na początku drugiej wynik spotkania otworzył Piotr Kwaśniewski, któremu przy golu asystował Krzysztof Zawiślak.

W kolejnych minutach bardzo dobre okazje stwarzali sobie gospodarze, ale do pewnego momentu zatrzymywał ich Maciej Kowal, dla którego był to pierwszy tegoroczny występ w pierwszym zespole (zastąpił w składzie Piotra Pietrygę).

Goalkeeper Siarki skapitulował jednak w 78. minucie, kiedy pokonał Krzysztof Pietluch. Siarka jednak walczyła o wygraną do samego końca i w 90. minucie zapewnił ją jej wprowadzony z ławki rezerwowych Paweł Mróz.

Siarka wygrała 2:1 i wobec remisu 0:0 ŁKS Probudex Łagów z Avią Świdnik znów jest liderem tabeli. Może się to zmienić, jeśli w niedzielę Cracovia II wygra swój mecz z Koroną Rzeszów. Tarnobrzeżanie maja jednak zaległy mecz z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, który odbędzie się 13 kwietnia.