Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Belgowie podarowali Stalowej Woli wózki inwalidzkie i sprzęt dla osób z problemami ruchu

Redakcja
Gwardian ojciec Jerzy Kiebała wręcza dyplomy Belgom, obok Stanisław Cisek, przewodniczący Stowarzyszenie "Pokój i Dobro”, Aurèle, René i wikary ojciec Jerzy Steliga.
Gwardian ojciec Jerzy Kiebała wręcza dyplomy Belgom, obok Stanisław Cisek, przewodniczący Stowarzyszenie "Pokój i Dobro”, Aurèle, René i wikary ojciec Jerzy Steliga. Zdzisław Surowaniec
Pięćdziesiąt wózków inwalidzkich oraz kilkadziesiąt tak zwanych "balkoników" ułatwiających chodzenie osobom z problemami ruchu, przekazali w piątek Belgowie z Evergem, ze Stowarzyszenia Przyjaciele Polski. Sprzęt trafił do wypożyczalni przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów.

Belgowie ze Stalową Wolą

Początek kontaktów Stalowej Woli z Evergem dał Stanisław Steczkowski ze swoja muzykującą rodziną. Do Evergem zjeżdżały potem Chór Cantus, Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy", Chór Kameralny. Wszyscy mieli okazję na własnej skórze przekonać się jak gościnni są Belgowie. Jeszcze w tym roku pojedzie tam zespół tańca towarzyskiego Mała Volta, w przyszłym roku ponownie wybiera się tam Chór Kameralny Jerzego Augustyńskiego.

Aurèle Bogaert - przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciele Polski, przyjechał ciężarówką ze swoim przyjacielem René. Dary - w sumie 78 pozycji - wyładowane zostały na dziedziniec klasztoru. Tu przejęło je Stowarzyszenie "Pokój i Dobro", działające przy klasztorze. Sprzęt jest używany, ale w świetnym stanie i przez długie lata będzie służył potrzebującym.

RAZEM W EUROPIE

Kontakty Belgów ze Stalową Wolą mają blisko trzydziestoletnią tradycję, a przed rokiem zostało to sformalizowane podpisaniem porozumienia o nawiązaniu partnerstwa między władzami gmin. Na mszy świętej zjawiły się więc osoby, które podtrzymują współpracę społeczności Evergem ze Stalową Wolą. Były to osoby prywatne oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Razem w Europie". Kontakt z Aurèlem Bogaert'em jest o tyle łatwy, że samodzielnie nauczył się języka polskiego.

Przekazanie sprzętu poprzedziła msza święta w kościele Zwiastowania Pańskiego przy klasztorze. Odprawił ja gwardian ojciec Jerzy Kiebała. Zachęcił do podziękowania Belgom oklaskami. Podarował Belgom dyplomy z podziękowaniami oraz wręczył po buteleczce nalewki kapucyńskiej.

Sprzęt przekazany przez Belgów trafił do wypożyczalni, która działa od niedawna przy klasztorze. Ze składek zbieranych podczas kapucyńskich pikników, kupiono do tej pory kilka łóżek i materacy antyodleżynowych.

WYPOŻYCZALNIA ZA DARMO

Dostawa belgijskiego sprzętu oznacza rozwinięcie znaczącej działalności. Sprzęt wypożyczać może każdy, za darmo. Ale pod pewnymi obostrzeniami. Trzeba mieć lekarskie zaświadczenie o potrzebie używania sprzętu oraz wpłacić niewielką kwotę gwarancyjną, która jest zwracana przy zwrocie sprzętu lub potrącana na pokrycie kosztów naprawy uszkodzeń.

Wykaz sprzętu do wypożyczenia i wzorów podań o wypożyczenie znajduje się na stronie internetowej www.piknikkapucynski.pl, w zakładce "sprzęt medyczny". Kontakt do wypożyczających: Marian Siek - 605-987-937, Edward Małachowski - 720-054-669.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie