Concordia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:1

/ARKA/
Piłkarze Stali Stalowa Wola (z piłką Wojciech Białek) udanie rozpoczęli nowy sezon w drugiej lidze. Marcin Radzimowski
Piłkarze Stali Stalowa Wola udanie rozpoczęli nowy sezon w drugiej lidze wschodniej. Zdobyli trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Concordią Elbląg, wygrywając na boisku rywali 1:0 (0:0). A jedynego gola goście zdobyli po strzale samobójczym zawodnika gospodarzy, Szymona Sadowskiego, w 90 minucie spotkania.

Stalowowolanie mieli w pierwszych 45 minutach przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować golem. Na bramkę gospodarzy strzelał między innymi ładnie z 20 metrów Krystian Getinger, ale udaną interwencją popisał się golkiper zespołu z Elbląga, Michał Kopka. Swoje szanse mieli też Przemysław Żmuda i Wojciech Białek. Natomiast bramkarz gości, Paweł Zieliński, nie miał za wiele pracy.

Po zmianie stron ponownie szanse na gola mieli przede wszystkim przyjezdni, których w akcji oglądali także kibice ze Stalowej Woli. Dobre zmiany dali Michał Kachniarz i Rafał Turczyn, ten drugi strzelał na bramkę Concordii, ponownie szczęścia próbował też między innymi Białek. Mecz jednak rozstrzygnęło samobójcze trafienie wspomnianego Sadowskiego - po dośrodkowaniu z lewej strony Michała Kachniarza piłkarz gospodarzy pechowo wpakował piłkę do własnej bramki głową w 90 minucie.

Stal: Zieliński - Cebula Ż, Dąbek Ż, Żmuda, Sikorski, Kantor (71 Turczyn), Horajecki, Łanucha Ż, Popielarz (65 Kachniarz), Getinger (82 Fabianowski), Białek.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.