MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćwierć wieku istnienia Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
W auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, odbyła się Konferencja „Jestem, czuję, interweniuję”
W auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, odbyła się Konferencja „Jestem, czuję, interweniuję” Starostwo Powiatowe
Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK), w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, odbyła się Konferencja „Jestem, czuję, interweniuję”.

Ćwierć wieku Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

Jednym z patronów oraz sponsorów wydarzenia był Powiat Stalowowolski, a samorząd podczas uroczystości reprezentowali starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Stalowowolskiego Paulina Miśko, a także sekretarz powiatu Krzysztof Żminda.

SOWiIK, funkcjonujący od 25 lat, jest instytucją powiatową o szerokim zakresie wsparcia, dostępną całodobowo przez cały rok, również w niedziele i święta. Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego mogą korzystać z bezpłatnej pomocy w sytuacjach kryzysowych, takich jak przemoc domowa, konflikty rodzinne, żałoba, utrata bliskiej osoby, zdarzenia losowe (np. wypadki komunikacyjne), problemy wychowawcze czy sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu.

Wsparcie psychologiczne

W ramach ośrodka oferowane są usługi wsparcia psychologicznego oraz porady prawne. Kluczową rolą SOWiIK jest także prowadzenie hostelu, który zapewnia schronienie osobom w kryzysie, gdy ich rodzina nie jest w stanie udzielić im potrzebnej ochrony. Hostel służy mieszkańcom powiatu, którzy doświadczyli przemocy, zostali ofiarami pożarów, powodzi, katastrof budowlanych czy innych nagłych zdarzeń.

W programie konferencji znalazły się ciekawe wykłady, a prelegentami byli prof. Jacek Pyżalski, który przedstawił temat „Wypalenie zawodowe i zaangażowanie w profesjach pomocowych – co niszczy i co wspiera”, a także Sabina Lasok-Chwiedoruk, która wygłosiła wykład pt. „Dentysta, badanie krwi, trening, superwizja – dolegliwa konieczność czy realne wsparcie? Organizacja procesu superwizji oraz nastawienie do niej superwizanta jako czynniki chroniące przed wypaleniem zawodowym”.

Konferencja „Jestem, czuję, interweniuję”

Konferencja „Jestem, czuję, interweniuję” była ważnym wydarzeniem, które podkreśliło znaczenie wsparcia w sytuacjach kryzysowych i rolę, jaką pełni SOWiIK w społeczności powiatu stalowowolskiego. – Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej to dla nas niezmiernie ważna instytucja. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę jako samorządowcy, ale jeszcze lepiej wiedzą o tym te osoby, które w różnych dramatycznych dla siebie okolicznościach, uzyskiwały tu schronienie oraz pomoc prawną i psychologiczną. Przez te wszystkie lata SOWiIK obejmował swoją opieką m.in. powodzian, uchodźców, ofiary przemocy domowej oraz wielu innych potrzebujących. Dziękuję jego pracownikom oraz kolejnym dyrektorom za pełną poświęcenia, ale i pięknych owoców pracę – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Źródło: Starostwo Powiatowe Stalowej Woli

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie