Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dlaczego nie można korzystać z toalety tarnobrzeskim placu targowym?

KaT
Budynek z toaletami i przebieralnią stoi zamknięty na głucho
Budynek z toaletami i przebieralnią stoi zamknięty na głucho Klaudia Tajs
Komu służy nowy budynek socjalno - sanitarny, jaki jesienią ubiegłego roku stanął na tarnobrzeskim placu targowym przy ulicy Kwiatkowskiego skoro nikt z niego nie korzysta? To pytanie coraz częściej zadają sobie mieszkańcy pobliskich budynków.

Budowa zaplecza sanitarnego to część całej inwestycji poprawkowej, jaką miasto prowadziło na zmodernizowanym kilka lat wcześniej targowisku. Nowe toalety i przebieralnia, poprawa stoisk dla handlujących i kilka innych elementów pochłonęły ponad 255 tysięcy złotych.

Budynek z toaletami i przebieralnią stoi zamknięty na głucho. W dni targowe środy i soboty osoby będące w potrzebie, okupują pas zieleni graniczący z pobliskimi budynkami jednorodzinnymi. Z takim alternatywnym rozwiązaniem nie zgadzają się właściciele pobliskich domów jednorodzinnych, których działki graniczą z targowiskiem. - Jak długo jeszcze będziemy musieli znosić sikających ludzi, skoro tuż obok stoją toalety pytają mieszkańcy. - Przed naszymi płotami rośnie pas pokrzyw, których na pewno nie będziemy kosić. To naturalna granica, bo w pokrzywy nikt za potrzebą nie wejdzie.

Tarnobrzeskim targowiskiem w imieniu gminy zarządza Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zofia Janiec, prezes spółki bezradnie rozkłada ręce i mówi, że toalety z przebieralnią są do wzięcia, ale nikt nie chce zdecydować się na ich dzierżawę. - Ogłaszamy, gdzie tylko możemy, że szukamy osoby, która zdecyduje się na dzierżawę obiektu - tłumaczy prezes Zofia Janiec. - Ogłoszenia chodzą w radio. Niebawem pojawią się w gazecie. Ogłoszenie wywiesiliśmy także w naszej siedzibie i miejscach ogólnodostępnych. Nasza spółka nie może zaoferować stałego etatu dla osoby, która zdecyduje się prowadzić obiekt. To musi być ajent.

Koszt skorzystania z toalety lub przebieralni to dwa złote. Dzierżawca przyjmuje opłaty dwa razy w tygodniu, w dni targowe czyli środy i soboty. Zimą ponosi opłaty za energię elektryczną, która służy do ogrzewania budynku i wodę. Wiosną i latem zostają mu tylko opłaty za wodę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie