Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię

/KaT/
Hasło akcji, która potrwa od 9 do 13 października brzmi „Nie zasłaniaj nam świata”. Na obchody zaprasza Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu. W poniedziałek, 9 października, w siedzibie ŚDS, od godziny 10 do 14 będzie trwało Tarnobrzeskie Forum Zdrowia Psychicznego, na którym podsumowane zostaną dotychczasowe działania w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

ZOBACZ: Sprzątanie po Orkanie Xavier w Kielcach

W spotkaniu wezmą udział profesjonaliści, lekarze, przedstawiciele instytucji i urzędów Miasta Tarnobrzega, powiatu oraz zainteresowani. Kolejnym punktem obchodów będzie II Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię, który odbędzie się 12 października o godzinie 17 na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Bieg współtworzony jest przez akcję „Biegam Bo Lubię Tarnobrzeg”.

Biegowi towarzyszyć będzie happening „Nie zasłaniaj nam świata”. Ponadto w Urzędzie Miasta zorganizowana zostanie okolicznościowa wystawa fotografii obrazujących aktywność zawodową osób po kryzysie psychicznym. Dodatkowo organizatorzy zamierzają uruchomić punkty pomocy psychologicznej, psychiatrycznej dla osób chorujących psychicznie i ich rodzin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie