Dramat na „dziewiętnastce” pod Niskiem. W zderzeniu z tirem...

  Dramat na „dziewiętnastce” pod Niskiem. W zderzeniu z tirem zginęło małżeństwo. Ich dzieci przeżyły...

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dramat na „dziewiętnastce” pod Niskiem. W zderzeniu z tirem zginęło małżeństwo. Ich dzieci przeżyły...
  1/10
  przejdź do galerii

  ©PSP Nisko

  Ta ogromna tragedia rozegrała się około godziny 3, w nocy z soboty na niedzielę w Domostawie (powiat niżański), na odcinku drogi krajowej numer 19 z Niska do Janowa Lubelskiego. W zderzeniu samochodu osobowego z tirem zginęło małżeństwo z Kraśnika, ranni zostali synowie ofiar, w wieku 2 i 11 lat.
  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jadącego w strone Rzeszowa ciągnika siodłowego DAF na rumuńskich tablicach rejestracyjnych z naczepą, w pewnej chwili stracił panowanie nad składem - kolos wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka hyundaiem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.
  Siła zderzenia była ogromna - na miejscu zginął 40-letni kierowca auta osobowego, jego 39-letnia żona zmarła w drodze do niżańskiego szpitala.
  Do szpitala trafiła też dwójka dzieci w wieku 2 i 11 lat, synowie śmiertelnych ofiar wypadku. Na szczęście obrażenia chłopców są niegroźne. Jak ustalono rodzina pochodziła z Kraśnika, prawdopodobnie małżonkowie ze swoimi synami wracali do domu.

  - Bezpośrednio za hyundaiem jechał autokar , który przewoził obywateli Białorusi. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu, na szczęście żadnemu z 56 pasażerów autokaru nic się nie stało - relacjonuje komisarz Anna Kowalik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

  Pasażerowie autokaru w oczekiwaniu na transport zastępczy dowiezieni zostali do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Domostawie.

  Po tragedii droga została całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy dla samochodów osobowych, ciężarówki muszą stać. Na miejscu wciąż pracują służby. Policjanci zabezpieczyli ślady, które pomogą wyjaśnić przyczyny tragedii. Wiadomo, że do wypadku doszło podczas bardzo trudnych warunków drogowych spowodowanych sobotnimi opadami śniegu.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


  Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku  Kiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?  Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]
  NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?  500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]