MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie osoby poniosły śmierć, w siedmiu wypadkach na Podkarpackich drogach

Małgorzata Motor, KWP
Dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wypadkach, do których doszło doby na podkarpackich drogach/

Policjanci wyjaśniają między innymi okoliczności wypadku, w którym zginął 43 -letni mężczyzna. Samochód, którym kierował jego brat, uderzył w drzewo. 44 -letni kierowca był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 20.30, w miejscowości Książnice w powiecie mieleckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla astry na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

- Na miejscu zginął 43-letni pasażer opla, rannego kierowcę przewieziono do szpitala. Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie - podaje zespół prasowy podkarpackiej policji.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło mniej więcej w tym samym czasie w miejscowości Wielkie Oczy w powiecie lubaczowskim. Kierowca renault laguny potrącił pieszego, który prawdopodobnie wbiegł nagle na jezdnię wprost pod jadący samochód. Pomimo akcji reanimacyjnej 24-letni pieszy zmarł.

Minionej doby policjanci na Podkarpaciu interweniowali w sumie 414 razy. Zatrzymali 28 osób. Trzy osoby trafiły do izb wytrzeźwień. Z kolei wobec czterech osób zastosowano dozór policyjny. W statystykach policyjnych nie brakuje niestety pijanych kierowców. Tylko wciągu minionej doby zatrzymano aż 11.

Policja przypomina, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana biorąc pod uwagę zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki szampana, białego lub czerwonego wina, jednego małego jasnego piwa, drinka lub kieliszka wódki może spowodować nieszczęście na drodze i wejście w konflikt z prawem.

W Polsce za kierownicę można wsiąść mając we krwi do 0,2 promila alkoholu. Jeśli mamy pomiędzy 0,2 a 0,5 promila popełniamy wykroczenie. Prowadzenie pojazdu po większej dawce to już przestępstwo.

0,2 promila alkoholu we krwi możemy mieć nawet po wypiciu jednego piwa czy kieliszka wódki. Lepiej więc nie ryzykować i w ogóle nie pić alkoholu przed prowadzeniem - podkreślają policjanci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie