Dziewczyny rywalizowały na boisku plażowym w Stalowej Woli

ZS
Dziewczęta grały z dużym poświęceniem.
Dziewczęta grały z dużym poświęceniem. Zdzisław Surowaniec
III Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w siatkówce plażowej Kobiet o Puchar Dyrektora Hipermarketu Kaufland odbyły się na boiskach plażowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do rywalizacji stanęło 17 par. Zawodniczki występujące w turnieju to głównie reprezentantki sekcji Vega MOSiR Stalowa Wola. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach jednocześnie. Zawodniczki zostały rozstawione w czterech grupach po cztery zespoły, gdzie rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Pary rozgrywały jednego seta do 21 punktów. Dziewczęta dzielnie znosiły trudy upalnych dni i na boisku zostawiały wiele energii. Można było zaobserwować wiele ciekawych zagrań i ambitnych obron. Po zmaganiach grupowych do rywalizacji stanęła najlepsza ósemka turnieju.

System "pucharowy" rozstrzygał o dalszych losach drużyn. Najciekawszy przebieg miał półfinał pomiędzy parami NataliaSzajowska / Karolina Mierzwa a Aleksandra Bazan / Katarzyna Hanejko. Zawodniczki grały punkt za punkt i do końca nie było wiadomo, która para rozstrzygnie mecz na swoja korzyść. Jednak większą koncentracją w końcówce wykazały się Natalia Szajowska z Karoliną Mierzwą, które pokonały uważane za faworytki rywalki 21-18 i tym samym zapewniły sobie miejsce w meczu finałowym. Na uwagę również zasługuje półfinał pomiędzy Oliwią Tarnawską / Katarzyną Olko a Julią Giecko / Kamilą Brodziak. Te ostatnie szybko pokonały starsze koleżanki w stosunku 21-14.

W meczu o trzecie miejsce para Aleksandra Bazan / Katarzyna Hanejko gładko pokonała parę Katarzynę Olko / Oliwię Tarnawska 21-6. W meczu finałowym para Natalia Szajowska / Karolina Mierzwa nie pozostawiła złudzeń i szybko rozprawiła się z parą będącą największą niespodzianką turnieju Julię Giecko /Kamilę Brodziak 21-8.

Każda uczestniczka turnieju otrzymała słodki upominek, natomiast zawodniczki z podium otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez hipermarket Kaufland i dyrektor Beatę Gajowniczek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował nagrody rzeczowe dla zwyciężczyń turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1 miejsce Natalia Szajowska / Karolina Mierzwa; 2 miejsce Julia Giecko / Kamila Brodziak; 3 miejsce Aleksandra Bazan / Katarzyna Hanejko; 4 miejsce Katarzyna Olko / Oliwia Tarnawska. Miejsca od 5 do 8: Agata Zawierucha /Katarzyna Dąbrowicz, Anita Plizga / Dominika Stępień, Anna Czerwonka / Weronika Pokój, Agata Michalak / Kamila Florczak.

Miejsca od 9 do 17: Aleksandra Urbaniak / Dominika Piskorowska, Weronika Juda / Zuzanna Bełchowska, KInga Prawica /Oliwia Oryszczak, Aleksandra Szczepuch /Aleksandra Figat, Zuzanna Rej / Wiktoria Kołodziej, Klaudia Laskowiecka / Aleksandra Sagatowska, Maryla Gałkowska / Natalia Pac, Magdalena Walicka / Justyna Mordka, Aleksandra Pyrkosz / Oliwia Nikolas / Karina Kryszczuk.