MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gminne obchody Dnia Strażaka w Gminie Grębów. Druhowie z Krawców dostali nowy wóz bojowy. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Gminne obchody Dnia Strażaka w Gminie Grębów (powiat tarnobrzeski) zostały zorganizowane w sobotę, 25 maja w Krawcach. Podczas uroczystości nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień, a strażacy - ochotnicy z Krawców otrzymali nowy wóz. To pierwszy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy w blisko 90-letniej historii jednostki. Przekazany został przez Państwową Straż Pożarną w Tarnobrzegu.

Obchody Dnia Strażaka w Gminie Grębów

Świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Saletyńskiej, z udziałem pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Grębów, druhen i druhów z Krawców oraz zaproszonych gości. W tym gronie byli między innymi poseł Rafał Weber, nadbrygadier w stanie spoczynku Andrzej Babiec - były Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, starszy brygadier w stanie spoczynku Wiesław Woszczyna - były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i były Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, brygadier Daniel Myszka - komendant miejski PSP w Tarnobrzegu, starszy brygadier w stanie spoczynku Marian Róg - były komendant miejski PSP w Tarnobrzegu, Kamil Kalinka - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i tarnobrzeski radny, wicestarosta tarnobrzeski Robert Pędziwiatr, radne powiatowe z gminy Grębów Krystyna Kozieja i Grażyna Żak, wójt gminy Grębów i zarazem prezes Zarządu Gminnego Związku OSP w Grębowie Kazimierz Skóra, komendant gminny OSP Zbigniew Perłowski, komendanci i prezesi jednostek OSP z gminy Grębów.

Nowo pozyskany przez OSP Krawce wóz bojowy to pierwszy w historii tej jednostki ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy na bazie samochodu man, użytkowany wcześniej przez PSP Tarnobrzeg. Po poświęceniu samochodu, dokonano tradycyjnego strażackiego chrztu auta, rozbijając butelkę szampana. Samochód nazwano imieniem Marek, na cześć byłego prezesa OSP Krawce i radnego powiatu tarnobrzeskiego, niezwykle zasłużonego dla strażaków ochotników z całego powiatu tarnobrzeskiego, tragicznie zmarłego w ubiegłym roku Marka Ożgi. Wspominali go w swoich wystąpieniach także zaproszeni goście. Śp. Marek Ożga został pośmiertnie uhonorowany Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa, który odebrała córka.

Odznaczenia otrzymali również:
Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa

 • druh Jan Drozd
 • druh Bogdan Dec
 • druh Marek Klecha
 • druh Józef Kotwica
 • druh Józef Pasek
 • druh Wojciech Szewc

Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa

 • druh Jan Dul

Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa

 • druh Łukasz Babiarz
 • druh Robert Nowak

Odznaka Strażak Wzorowy

 • druh Elżbieta Gortych
 • druh Sylwia Nowak
 • druh Krzysztof Stępień
 • druh Kamil Szewc
 • druh Grzegorz Ziółkowski

Dwie specjalne statuetki i podziękowania otrzymał Piotr Matyka, honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Krawcach.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości w Krawcach.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie