Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Huta Stalowa Wola przyjmuje pracowników, traktuje to jako inwestycję

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
W Hucie Stalowa Wola powstają wielkogabarytowe konstrukcje do wytwarzanego tu nowoczesnego sprzętu artyleryjskiego
W Hucie Stalowa Wola powstają wielkogabarytowe konstrukcje do wytwarzanego tu nowoczesnego sprzętu artyleryjskiego Zdzisław Surowaniec
Huta Stalowa Wola w ubiegłym roku zatrudniła ponad 90 nowych pracowników i ciągle zatrudnia kolejnych. - Nasze doświadczenie nauczyło nas, że inwestowanie w ludzi jest tak samo ważne, jak praca nad nowymi technologiami – mówi Bartłomiej Zając, prezes Zarządu Huty Stalowa Wola.

– Ze względu na intensywny rozwój obszarów produkcyjnych w najbliższych latach, będziemy poszukiwać głównie operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie, operatorów maszyn konwencjonalnych, spawaczy, a także mechaników pojazdów samochodowych. Cenimy doświadczenie zawodowe kandydatów i staramy się je wzmacniać poprzez specjalistyczne szkolenia. Preferujemy wykształcenie techniczne i zachęcamy do wyboru takiej ścieżki kształcenia – mówi Jan Szwedo, członek zarządu Huty Stalowa Wola, odpowiedzialny za obszar rozwoju i produkcji.

- Huta Stalowa Wola oferuje stabilne zatrudnienie, dobre wynagrodzenie, dodatkowe benefity jak m. in. ubezpieczenie na życie, dodatkową opiekę medyczną, czy dofinansowanie do urlopów. Ale przede wszystkim Huta Stalowa Wola – daje możliwości rozwoju. Dodatkowo tworzymy integracyjne środowisko pracy, oparte na zaangażowaniu, szacunku i otwartej komunikacji. Staramy się, aby różne pomysły, doświadczenia i perspektywy budowały naszą większą wartość, a pracownicy mogli czuć się komfortowo. Nasze doświadczenie nauczyło nas, że inwestowanie w ludzi jest tak samo ważne jak praca nad nowymi technologiami – podkreśla Bartłomiej Zając, prezes zarządu Huty Stalowa Wola.

Sprzęt artyleryjski

Huta Stalowa Wola jest producentem wyrobów wojskowych w segmentach: sprzęt artyleryjski (w tym sprzęt autonomiczny, samobieżny oraz holowany), lekkie opancerzone transportery kołowe i gąsienicowe oraz sprzęt inżynieryjny. HSW wypracowała własną, unikalną strategię polegającą na oferowaniu i dostarczaniu systemów produktów tworzących kompletne moduły ogniowe. Realizuje również działalność kooperacyjną polegającą na produkcji wyrobów i usługach technicznych na podstawie powierzonej dokumentacji technicznej.

Huta Stalowa Wola zakończyła rozbudowę i modernizację lufowni, co uczyniło ją najnowocześniejszą w Europie. Kolejną inwestycją było wybudowanie nowego obiektu produkcyjnego o powierzchni 3,5 tysięcy metrów kwadratowych. Znalazły się w nim między innymi zrobotyzowane stanowiska spawalnicze a także jedna z największych w Polsce frezarek bramowych z przejezdnym stołem i laboratorium badań rentgenowskich z komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. Równolegle trwa systematyczny zakup nowych, specjalistycznych obrabiarek numerycznych wykorzystywanych na indywidualne zamówienia HSW.

Projekty inwestycyjne

Spółka obecnie prowadzi kilka projektów inwestycyjnych, związanych z modernizacją i rozwojem infrastruktury przemysłowej. Trwa proces robotyzacji technologii spawania i w tym zakresie spółka implementuje najnowocześniejszą na świecie technologię automatycznego spawania korpusów i podwozi dla pojazdów bojowych. Wdrożenie tego rozwiązania spowoduje, że HSW S.A. dołączy do światowych liderów technologicznych w zakresie produkcji pojazdów pancernych.

Huta Stalowa Wola została wybudowana jako kluczowy element infrastruktury przemysłowej składającej się na Centralny Okręg Przemysłowy i fabrykę o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Dzisiejsza Huta jest nowoczesnym przedsiębiorstwem z zaawansowanymi technologiami czyniącymi pracę bardziej wydajną i bezpieczną. Spółka notuje bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a większe przychody przekładają się na wypracowywany zysk oraz na inwestycje w rozwój produkcji oraz w kapitał ludzki. Spółka współpracuje z wyższymi uczelniami technicznymi oraz wojskowymi, m.in. z Politechniką Rzeszowską, Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Warszawską, Akademią Sztuki Wojennej, oraz Politechniką Krakowską. HSW wspiera promowanie szkolnictwa zawodowego, wspiera przy tym tworzenie nowych kierunków kształcenia.

POLECAMY: BIZNES I PRACA

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie