"Jeziorowcy" pokonują "Akademików" z Koszalina!

Grzegorz LIPIEC
Po końcowej syrenie w obozie koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg zapanowała euforia.
Po końcowej syrenie w obozie koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg zapanowała euforia. Grzegorz Lipiec
Po raz drugi w tym sezonie koszykarze Jeziora Tarnobrzeg wygrywają z AZS-em Koszalin. W Koszalinie podopieczni Dariusza Szczubiała byli lepsi o jeden punkt, a w sobotę wygrali 77:68.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu
Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin

JEZIORO TARNOBRZEG - AZS Koszalin 77:68 (14:9, 15:18, 22:23, 26:18)

Jezioro: Dłoniak 23 (4x3), Tiller 18 (4 as.), Long 12 (3 przechw.), Wall 8, Doaks 5 (1x3, 8 zb.), Przybyszewski 4 (7 zb.), Pyszniak 4, Alexander 3, Pandura, Patoka.

AZS: Henry 21 (3x3), Harris 13 (10 zb., 3 bl.), Robinson 11 (11 zb.), Leończyk 8, Skibniewski 7 (1x3), Wiśniewski 5 (1x3), Mielczarek 2, Kuebler 1, Bigus.

Seria ośmiu porażek z rzędu koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg odchodzi definitywnie w zapomnienie. W meczu 12. kolejki Tauron Basket Ligi, "Jeziorowcy" pokonali 77:68 faworyzowany AZS Koszalin. W sobotni mecz lepiej "weszli" gospodarze - 7:0 po "trójce" Jakuba Dłoniaka. Po pierwszych 20 minutach gry na tablicy wyników było 29:27 dla Jeziora. Dodajmy, że w tej części gry obie ekipy nie grały zbyt skutecznie.

W drugiej połowie "Akademicy" z Koszalina kontynuowali pogoń za rywalem, która na chwilę zakończyła się sukcesem, bo po celnym rzucie za trzy Łukasza Wiśniewskiego AZS wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu. Po chwili odpowiedzieli "Jeziorowcy". Decydujący cios gospodarze zadali na początku czwartej kwarty, kiedy to po serii "trójek" Dłoniaka, skutecznych kontrach JT Tillera oraz twardej defensywie, Jezioro wyszło na 10-punktową przewagę, której AZS nie był w stanie zniwelować. Było to drugie z rzędu zwycięstwo zawodników Dariusza Szczubiała.

Najlepszym strzelcem Jeziora był Jakub Dłoniak, który rzucił 23 punkty. 18 dołożył JT Tiller. Sek Henry zdobył dla AZS-u 21 punktów. W niedzielę o godzinie 18 w hali MOSiR w Tarnobrzegu kolejne spotkanie obu ekip, tym razem w ramach drugiej rundy wstępnej Intermarché Basket Cup.

Więcej o ligowym pojedynku Jeziora z AZS-em przeczytają Państwo w poniedziałkowym sportowym dodatku do "Echa Dnia".