Komplet zwycięstw tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg

Piotr Szpak
W sobotnim meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet SPAR-Zamek Tarnobrzeg wygrał w SKTS Sochaczew 3:1.

Wyniki gier: Li Qian – Agata Pastor-Gołda 3:0 (11:5, 11:4, 11:2), Pan Ying Ying - Katarzyna Grzybowska-Ferenc 1:3 (4:11, 8:11, 12;10, 7:11), Natalia Partyka – Dong Rui Fang 3:1 (9:11, 11:6, 11:6, 11:3), Li Qian – Katarzyna Grzybowska-Ferenc 3:1 (6:11, 11:6, 11:6, 11:1).

Mecz dwóch najlepszych drużyn tego sezonu nie rozczarował tych, którzy przyszli go oglądać i dostarczył wielu emocji. Zdecydowanym faworytem była drużyna 24-krotnych mistrzyń Polski. I choć wiadomym było, że bez względu na wynik drużyna SPAR-Zamku zajmie pierwsze, natomiast SKTS Sochaczew drugie miejsce to emocji nie brakowało. Już pierwsza gra, w której Li Qian zmierzyła się z Agatą-Pastor-Gołdą pokazała, że pięknych ofensywnych akcji oraz wspaniałych obron nie zabraknie. Wyniki poszczególnych setów wskazują na łatwe zwycięstwo Małej, ale filigranowa zawodniczka tarnobrzeskiego zespołu musiała w tym pojedynku sporo popracować. Druga gra stała na jeszcze wyższym poziomie. Występująca w barwach tarnobrzeskiej drużyny Chinka Pan Yimg Ying stawiła czoła Katarzynie Grzybowskiej-Ferenc, która w sierpniu wraz z Li Qian oraz inną zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Natalią Partyką reprezentować będzie barwy naszego kraju w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierwsze dwa sety zgodnie z przewidywaniami wygrała Grzybowska-Ferenc, ale już trzecia partia należała do Chinki. W czwartym secie zawodniczka sochaczewskiego klubu znów była lepsza i stan meczu był remisowy. W trzeciej grze spotkania Natalia Partyka zmierzyła się z jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek występujących w polskiej ekstraklasie Dong Rui Fang. Pierwszy set padł łupem Fang, ale w kolejnych trzech partiach górą była Partyka.

Równie zaskakująco rozpoczęła się czwarta i jak się później okazało ostatnia gra meczu, w której Li Qian zmierzyła się z reprezentacyjną koleżanką Grzybowską-Ferenc. Pierwszy set wygrała zawodniczka zespołu z Sochaczewa. Ci, którzy myśleli, że Mała dozna niespodziewanej porażki i spotkanie się przedłuży grubo się mylili, bowiem Li Qian znów pokazała wielka klasę. Drugiego i trzeciego seta zawodniczka SPAR-Zamku wygrała w identycznym stosunku 11:6. Czwarta partia była już prawdziwym popisem Małej, która wręcz zdeklasowała rywalkę pokonując ją w rzadko spotykanym w rozgrywkach ekstraklasy stosunku 11:1.

Półfinałowym rywalem tarnobrzeskiej drużyny będzie ekipa Polmleku-Zamer Lidzbark Warmiński, która co prawda zakończyła sezon zasadniczy z taką samą ilością punktów co ekipa SKTS Sochaczew, ale w bezpośrednich spotkaniach sochaczewianki przegrały w Lidzbarku Warmińskim 2:3 zwyciężając u siebie 3:1 i to zadecydowało o tym, że na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Sochaczewa.

Rywalizacja w półfinale play off toczyć się będzie do dwóch wygranych. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę 11 maja w Lidzbarklu Warmińskim, drugie natomiast spotkanie odbędzie się 14 maja w Tarnobrzegu, a ewentualne trzecie dzień później także w Tarnobrzegu. W finale triumfator tarnobrzesko-lidzbarskiej pary zmierzy się z lepszym zespołem w pary KTS Sochaczew – Mago-Wanzl Nadarzyn. Pierwszy finałowy mecz odbędzie się 18 maja u drużyny niżej sklasyfikowanej w tabeli, natomiast drugi i ewentualnie trzeci w hali zespołu, który rundę zasadniczą ukończył na wyższej pozycji.

W innych meczach 18 koeljki: AZS UMCS Optima Lublin - KU AZS UE Wrocław 1:3, Aroteam AZS AJD Częstochowa - Wanzl Ssania Nadarzyn 3:2, Bronowianka Kraków – Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 0:3, Agro-Sieć Chełmno - KGHM-Zanam DWSPiT Polkowice 0:3.

1. SPAR-Zamek Tarnobrzeg1836 54:15
2. Wanzl Scania Nadarzyn 18 28 47:27