Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Stawiamy na edukację" już rozstrzygnięty! 20 tysięcy złotych wygrała Szkoła Podstawowa numer 10 w Tarnobrzegu. Zobacz zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
20 tysięcy złotych otrzymała Szkoła Podstawowa numer 10 imienia Janusza Korczaka w Tarnobrzegu za zwycięstwo w pierwszej edycji konkursu w ramach akcji „Stawiamy na edukację”. Pieniądze przeznaczy na utworzenie szkolnego ogrodu sensorycznego i remont auli.

Konkurs dla szkół podstawowych z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego zorganizowały Zakłady Chemiczne Siarkopol we współpracy z tarnobrzeskim oddziałem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Placówki składały wnioski, w których wskazywały przeznaczenie pieniędzy, o które się ubiegają z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie one powinny uzyskać wsparcie. Przedstawiały też pomysł na akcję ekologiczną, którą zrealizują w przypadku wygranej.

– Otrzymaliśmy łącznie piętnaście wniosków ze szkół z terenu Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Wybór tego zwycięskiego był bardzo trudny. Większość szkół przedstawiła bardzo ciekawe i oryginalne propozycje. Zgodnie z regulaminem w tym roku mogliśmy jednak nagrodzić tylko jedną placówkę – mówi Mateusz Kutrzeba, wiceprezes zarządu Zakładów Chemicznych „Siarkopol”. – Wygrał wniosek zakładający realizację przedsięwzięć, które pozwolą prowadzić edukację kulturalną, teatralną, muzyczną, a także przyrodniczą w sposób bardziej nowoczesny i spektakularny. Projekty, które zostały w nim opisane, będą służyć całej szkolnej społeczności przez długie lata.

Za najlepszy projekt uznano ten zgłoszony przez Szkołę Podstawową numer 10 imienia Janusza Korczaka w Tarnobrzegu. Zdobył 96 punktów na 100 możliwych. Zakłada on przebudowę szkolnej auli, która jest jedną z wizytówek szkoły. To tam odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości, pokazy i występy. To miejsce, w którym dzieci mogą realizować swoje pasje i rozwijać się w dziedzinach związanych z szeroko pojętą kulturą i występami scenicznymi. Aula ma jednak już swoje lata, wymaga remontu, a także doposażenia. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Zakłady Chemiczne „Siarkopol” możliwy będzie między innymi zakup i montaż nowej kurtyny, oświetlenia i rolet, a także krzeseł dla widowni.

Jesteśmy bardzo wdzięczny za tą akcję, gdyż taki rodzaj partnerstwa publiczno-prywatnego i takie działanie na rzecz społeczności są niezwykle wartościowe. Dzięki firmie Zakłady Chemiczne „Siarkopol” możemy zrealizować nasze plany. Pozyskane środki finansowe przekażemy na poczet remontu auli, miejsca bardzo ważnego, a równocześnie najmniej doinwestowanego. Z racji, iż ponad 10 procent naszej społeczności uczniowskiej to dzieci z wszelkimi zaburzeniami ruchowymi i rozwojowymi, uwzględniając ich potrzeby narodził się pomysł stworzenia w ramach projektu ekologicznego szkolnego ogrodu sensorycznego. Będzie to swoista oaza przyrodnicza, która szczególnie posłuży potrzebom rozwojowym wspomnianych dzieci, ale i nie tylko. Jesteśmy bardzo dumni, że komisja konkursowa wybrała właśnie nasz wniosek. Serdecznie dziękujemy

– mówi dyrektor „dziesiątki” Paweł Paradowski.

W planach jest między innymi stworzenie kwietnej łąki, miejsca, w którym dzieci mogłyby obcować z przyrodą, a wokół niej ścieżki wykonanej z różnych materiałów, po której uczniowie mogliby chodzić boso, stymulując zmysł dotyku. Projekt zakłada ustawienie tablic z opisami roślin łąkowych, a także ławek, karmników dla ptaków i budek lęgowych. Całość ma stworzyć doskonałe miejsce do obserwowania otaczającej nas natury i do edukacji przyrodniczej.

W przygotowaniu zwycięskiego projektu pomagały Jolanta Tworek, nauczycielka biologii, geografii i przyrody oraz wicedyrektor Monika Czechura.

Gratulujemy dyrekcji i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 10. Mamy nadzieję, że niebawem ujrzymy efekty zamierzeń opisanych w zwycięskim wniosku. Dziękujemy wszystkim placówkom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie i poświęcić czas na przygotowanie i opisanie swoich pomysłów. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich nie zostanie odłożona na półkę, ale doczeka się realizacji

– podsumował Mateusz Kutrzeba.

Partnerem akcji było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu.

Szkoła Podstawowa nr 10 w zupełności zasługuje na tę nagrodę. Jest jedną z najstarszych placówek w naszym mieście, uczęszcza do niej blisko ośmiuset uczniów, a uczy w niej ponad stu nauczycieli. Szkoła ta prowadzi także rozmaite zajęcia dodatkowe, a także promuje zdrowie, czego potwierdzeniem jest uzyskany certyfikat krajowy. Uważam, że wiele projektów nadesłanych przez inne szkoły stanowi gotowe pomysły na małe budżety obywatelskie. Serdecznie gratuluję panu dyrektorowi

– mówi Anna Pekár, wicedyrektor PCEN.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie