Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg mimo porażki wygrali turniej w Łańcucie

/DASZ/
Wendell Miller i Melsahn Basabe (w środku) byli najlepszymi graczami w ekipie Jezioro Tarnobrzeg. Archiwum prywatne
W ostatnim meczu turnieju o puchar burmistrza Łańcuta koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza 68:76, ale mimo to zdobyli wspomniany puchar i wygrali cały turniej.

MKS Dąbrowa Górnicza - Jezioro Tarnobrzeg 76:68 (22:13,17:17, 15:25, 22:13)
Jezioro: Miller 16, Basabe 11, Młynarski 7, Iwanow 5, Wafula 3 - Kozłow 13, Wysocki 10, Morawiec 3, Patoka.

Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka po dwóch zwycięstwach nad pierwszoligowcami MOSiR Krosno 87:71 i Sokołem Łańcut 97:79, zmierzyli się z beniaminkiem Tauron Basket Ligi z Dąbrowy Górniczej. Niestety mimo wyrównanego meczu to dąbrowianie okazali się lepsi. Już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie solidną przewagę. Jeziorowcy po przerwie rzucili się do odrabiania start i po trzech kwartach nawet prowadzili, ale decydująca czwarta kwarta zakończyła się identycznie jak ta pierwsza i to MKS Dąbrowa Górnicza zapisała na swoim koncie zwycięstwo. Nasi gracze natomiast mogli cieszyć się z sukcesu w całym turnieju.