KTS Zamek Tarnobrzeg w ćwierćfinale Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego

Grzegorz LIPIEC
Xu Jie wygrywając pojedynek z Jessicą Hernandez z Suris Calella, wyprowadziła KTS Zamek Tarnobrzeg na prowadzenie w meczu 2:1. Grzegorz Lipiec
Podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały w piątek w tarnobrzeskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji hiszpańską ekipę Suris Calella , w stosunku 3:1.

Zobacz zapis relacji live z meczu

ZAMEK TARNOBRZEG - Suris Carella 3:1

Wyniki gier:

RENATA STRBIKOVA - Gabriela Feher 0:3 (7:11, 4:11, 5:11)

LI QIAN - Svetlana Mayorova 3:0 (11:3, 11:7, 11:7)

XU JIE - Jessica Hernandez 3:0 (11:6, 11:4, 11:4)

LI QIAN - Gabriela Feher 3:1 (9:11, 11:9, 11:7, 11:5)

Po wtorkowej ligowej porażce z SKTS-em Sochaczew zawodniczki KTS Zamek Tarnobrzeg chciały w dobrych nastrojach zakończyć ten rok. Udało się, bo po dobrym i emocjonującym spotkaniu gospodynie pokonały 3:1 hiszpański Suris Calella i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Zaczęło się jednak niezbyt miło, bo Renata Strbikova gładko przegrała swój pojedynek z Serbką, Gabrielą Feher. Czeszka traciła punkt za punktem i nie potrafiła nawiązać walki z dobrze dysponowaną reprezentantką gości. W drugiej grze wieczoru Li Qian rozprawiła się z Svetlaną Mayorową, a potem na prowadzenie w całym spotkaniu tarnobrzeżanki wyprowadziła Xu Jie. "Ksenia" narzuciła Jessice Hernandez swój styl gry, a Hiszpanka sprawiała wrażenie, jakby nie wierzyła w swoje siły.

Losy meczu i awansu do następnej rundy europejskich pucharów rozstrzygnęły się w pojedynku Li Qian z Gabrielą Feher. W pierwszym secie "Mała" prowadziła 4:1, ale wtedy Serbka zaczęła odważniej zagrywać i nasza reprezentantka popełniła kilka błędów. W ostatecznym rozrachunku Li Qian przegrała tego seta do 9. W drugim secie było podobnie. "Mała" szybko wyszła na prowadzenie 5:1, które potem szybko stopniało do jednego punktu. Na szczęście tarnobrzeżanka zachowała "zimną krew" i wygrała seta 11:9. Kolejne dwie partie należały do "Małej".

KTS Zamek Tarnobrzeg wygrał 3:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu ETTU, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Lyssois Lille (Francja) - Fotoprix Vic (Hiszpania).