MKTG SR - pasek na kartach artykułów

III Przegląd Maryjny i Patriotyczny „Śpiewam Ojczyźnie swej” w Bojanowie. Wystąpili seniorzy z siedmiu miejscowości - zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Reprezentanci siedmiu placówek senioralnych z czterech powiatów zaprezentowali się na III Przeglądzie Maryjnym i Patriotycznym „Śpiewam Ojczyźnie swej”, zorganizowanym w Bojanowie (powiat stalowowolski). Zaszczytne I miejsce zdobyła grupa z Domu Dziennego Pobytu w Gminie Jeżowe.

III Przegląd Maryjny i Patriotyczny „Śpiewam Ojczyźnie swej” w Bojanowie

- Pozostały z nami wspomnienia, nagrania i zdjęcia. Było to piękne wydarzenie, które pozwoliło osobom starszym przeżyć wiele radosnych chwil, a jednocześnie dostarczyło chwil refleksji. Takie wspólne śpiewanie ma szczególną moc – wywołuje poczucie wspólnoty, może być również źródłem wzruszeń - opisuje Aneta Dul, kierownik Dziennego Domu "Senior+" w Maziarni, który był głównym organizatorem wydarzenia.

Jak podkreślają organizatorzy, kult maryjny jest w Polsce szczególnie pielęgnowany. Maryja jest Królową Polski, dlatego nie mogło zabraknąć takich utworów jak „Z dawna Polski”, „Była cicha i piękna jak wiosna” czy „Maryjo Królowo Polski”. Maj to również miesiąc ważnych dat dla naszej Ojczyzny i każdego Polaka więc nie mogło zabraknąć: „Przybyli ułani pod okienko” i wielu innych.

- Nasi seniorzy wprowadzili zaproszonych gości do przeglądu inscenizacją dotyczącą Świętego Jana Pawła II, który urodził się właśnie w maju. Wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń Barka oraz „Nie Zastąpi Ciebie nikt”, było bardzo wzruszająco - dodaje Aneta Dul.

III Przegląd Maryjny i Patriotyczny „Śpiewam Ojczyźnie swej” zaszczycili obecnością Agnieszka Kobylarz - wójt Gminy Bojanów, Beata Stolarz - skarbnik Gminy Bojanów, Katarzyna Stańkowska - sekretarz Gminy Bojanów, Maria Stanisławska-Błądek -dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie, ksiądz Piotr Zwoliński - proboszczowi Parafii Stany, Małgorzata Piętowska oraz Natalia Smalera z Caritas Sandomierz. Nie mogło zabraknąć księdza Marcina Świebody - kierownika Ośrodka Caritas w Bojanowie, który wsparł placówkę z Maziarni w organizacji wydarzenia.

W przeglądzie wystąpili seniorzy z placówek:

  • Dzienny Dom "Senior +" w Modliborzycach
  • Dzienny Dom Senior+ w Pniowie
  • Dzienny Dom Senior Ulanów
  • Dzienny Dom Pomocy w Gminie Jeżowe
  • Dzienny Dom Pobytu w Nowej Sarzynie
  • Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli
  • Dzienny Dom "Senior+" w Maziarni

Ostatecznie zaszczytne I miejsce zdobyła grupa z Domu Dziennego Pobytu w Gminie Jeżowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie