Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lasowiaczki z Baranowa w Bukowinie Tatrzańskiej kolejny raz podbiły serca jurorów

/KaT/
Jedną z prestiżowych nagród podczas zakończonego w niedzielę festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej otrzymała najpiękniej śpiewająca Zofia Wydro(po lewej), współzałożycielka Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego.
Jedną z prestiżowych nagród podczas zakończonego w niedzielę festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej otrzymała najpiękniej śpiewająca Zofia Wydro(po lewej), współzałożycielka Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego. K. Tajs
Deszcz nagród spadł na Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego, które wróciły z 48 Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych "Sabałowe Bajania".

Najważniejsze trofeum "Dzika pod Buckiem", które po raz pierwszy wręczano podczas tego prestiżowego konkursu, otrzymała Zofia Wydro, najpiękniej śpiewająca Lasowiaczka z Baranowa Sandomierskiego.

Lasowiaczki w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej uczestniczą od ponad 30 lat. Każdy wyjazd owocuje nagrodą lub wyróżnieniem. Ponadto przedstawicielki zespołu tradycyjnie zapraszane są do udziału w Sabałowej Nocy.

Tym razem wszystkie Lasowiaczki zostały nagrodzone i uhonorowane. Nagrodę przywiozła dorosła grupa śpiewacza, która tworzą Anna Rzeszut, Kazimiera Malinowska, Józefa Marzec, Jadwiga Malinowska i Agata Rzeszut. Doceniono także występ gawędziarzy Barbary Sroczyńskiej, Karola Batora i Karola Skóry. Wszyscy otrzymali nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy za udział. W Bukowinie zaprezentowała się również dziecięca grupa śpiewacza "Małe Lasowiaczki" w składzie Agnieszka, Adaś i Małgosia Ziętek.

W tym roku wprowadzono Grad Prix - Bukowiny Tatrzańskiej. Najważniejsze trofeum nosi nazwę "Dzika pod Buckiem". Przyznano tylko sześć takich nagród. Po jednej na każdą kategorię wśród dorosłych. Jedną z nagród otrzymała najpiękniej śpiewająca Lasowiaczka Zofia Wydro, współzałożycielka Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego.

Zespół otrzymał również od Bartłomieja Koszarka, dyrektora Bukowiańskiego Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej specjalne podziękowania "za wseniljakie fidrygoły" na "Sabałowej Nocy".

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie