Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łatwiejszy dojazd do tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej. Zakładowa będzie jak nowa

KaT
Nowa nawierzchnia, odwodnienie, uporządkowane pobocza i chodnik, to najważniejsze elementy modernizacji ulicy Zakładowej w Tarnobrzegu.
Nowa nawierzchnia, odwodnienie, uporządkowane pobocza i chodnik, to najważniejsze elementy modernizacji ulicy Zakładowej w Tarnobrzegu. K. Tajs
Nowa nawierzchnia, odwodnienie, uporządkowane pobocza, to najważniejsze elementy modernizacji ulicy Zakładowej w Tarnobrzegu o remont, której od lat upominali się przedsiębiorcy i dyrekcja Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

O konieczności remontu ulicy Zakładowej w Tarnobrzegu mówiło się od lat. Pilna potrzeba modernizacji ulicy Zakładowej pojawiła się także z chwilą budowy na terenie Nowej Dęby, w sąsiedztwie Machowa nowego zakładu przez Pilkington Automotive Poland z Sandomierza.

DYWANIK I CHODNIK

Głębokie koleiny szczególnie zimą utrudniały przejazd kierowcom tirów, którzy sami przyznawali, że przejazd liczącym zaledwie 200 metrowym odcinkiem drogi, jest bardzo niebezpieczny.

Remont ruszył. Zwiastunem modernizacji Zakładowej było uporządkowanie poboczy. Obecnie prowadzone są tam prace mające na celu odwodnienie terenu. Przed położeniem nowej nawierzchni, poprawione zostaną pobocza, a na jednym z nich wybudowany zostanie chodnik. Zakończenie prac zaplanowano do 30 września tego roku.

PLAC NADAL DZIURAWY

O ile po wielu latach oczekiwań, ruszyła modernizacja ulicy Zakładowej, nadal nie ma perspektyw na remont sąsiadującego z ulicą ogromnego placu, dawnej zajezdni autobusowej, która służyła pracownikom dojeżdżającym do Kopalni Machów. Ogromny teren dziś wykorzystywany głównie jako bezpłatny parking, po deszczu zamienia się w staw. Teren należy w części do Kopani i Zakładów Przetwórczych Siarki "Siarkopol" w likwidacji. Niewielki kawałek należy do gminy Tarnobrzeg. - Rozważamy przejęcie ciekawszych działek od kopalni, w ramach rekompensaty za zaległości podatkowe względem miasta - tłumaczy Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega. - Dziś nie rozmawiamy, jak to ma wyglądać. Po wyburzeniu bramy jest to teren ciekawy inwestycyjnie, jednak miasto tam inwestycji nie planuje.

Na dalszy plan schodzi także modernizacja i usprawnienie węzła komunikacyjnego czyli skrzyżowania ulicy Zakładowej z Wisłostradą. - Zgodnie z sugestią dyrekcji Agencji Rozwoju Przemysłu temat odłożymy na przyszłość, gdyż do września nastąpi zakończenie inwestycji po stronie Nowej Dęby, która wybudowała łącznik, prowadzący od strefy ekonomicznej do drogi krajowej nr 9 - dodaje prezydent Tarnobrzega. - Być może nie będzie potrzeby budowy ronda w tym miejscu, gdyż do końca nie spełnia ono oczekiwań kierowców tirów. Niewykluczone, że po oddaniu łącznika, przepustowość na Wisłostradzie poprawi się. Wówczas rozważalibyśmy budowę dłuższego lewoskrętu od kierunku Tarnobrzega do ulicy Zakładowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie