Liga Mistrzów. Enea Siarka Tarnobrzeg awansowała do fazy ćwierćfinałowej po wygranej 3:2 z Linz Froschberg

Han Ying wygrała dwie gry pojedyncze.
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg pokonały na wyjeździe zespół LZ Linz Froschberg 3:2. Było to ich trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligii Mistrzyń. W sobotę grały bez swojej liderki Li Qian, która ma kłopoty zdrowotne. Po tej wygranej tarnobrzeska drużyna zapewniła sobie awans do fazy ćwierćfinałowej.

W pierwszym pojedynku, który trwał trzy sety, lepsza była zawodniczka LZ Linz Froschberg. Liderka zespołu z Linzu - Wu Yue wyraźnie pokonała Elizabetę Samarę.

W kolejnym spotkały się Ines Rodrigues z Han Ying. Zawodniczka tarnobrzeskiego zespołu swojej rywalce pozwoliła zdobyć jedynie siedem punktów.

W trzecim pojedynku reprezentantka Enea Siarki Wiktoria Pawłowicz grała z Ho Tin Tin. Po zaciętej rywalizacji wygrała zawodniczka drużyny z Linzu. Natomiast w kolejnym pojedynku lepsza okazała się podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka. Ha Ying w trzech setach wygrała z Wu Yue.

O wyniku meczu zadecydował pojedynek pomiędzy Samarą a Ines Diendorfer. Samara była w nim skuteczniejsza niż Diendorfer.

W sobotę Enea Siarka wystąpiła bez swojej podstawowej zawodniczki Li Qian. Mistrzyni Europy ma kłopoty zdrowotne i nie będzie grała do końca roku.

LZ Linz Froschberg - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 2:3

- Wu Yue - Elizabeta Samara 3:0 (11:6, 11:4, 11:6)
- Ines Diendorfer - Han Ying 0:3 (2:11, 3:11, 2:11)
- Ho Tin Tin - Wiktoria Pawłowicz 3:2 (11:6, 7:11, 8:11, 13:11, 11:3)
- Wu Yue - Han Ying 0:3 (6:11, 4:11, 7:11)
- Ines Diendorfer - Elizabeta Samara 0:3(5:11, 4:11, 4:11)