MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Grębów. W wypadku zginął Marek Ożga, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, radny Rady Powiatu Tarnobrzeskiego

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Marek Ożga, wicedyrektor WORD, radny Rady Powiatu Tarnobrzeskiego zmarł w wypadku w poniedziałek, 11 września
Marek Ożga, wicedyrektor WORD, radny Rady Powiatu Tarnobrzeskiego zmarł w wypadku w poniedziałek, 11 września Marcin Radzimowski
Nie żyje Marek Ożga. Zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i członek Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego zginął w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek, 11 września w Nowym Grębowie (powiat tarnobrzeski).

Wypadek w Nowym Grębowie

O wypadku w Nowym Grębowie informowaliśmy: Poważny wypadek w Nowym Grębowie, ranny został mężczyzna.

Teraz wiemy, że w tym zdarzeniu poszkodowany został Marek Ożga,
wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, wieloletni radny powiatu tarnobrzeskiego, aktualnie członek Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego, prezes OSP Krawce. Jest wielce prawdopodobne, że zasłabł za kierownicą chwilę przed tym, nim doszło do wypadku.

Marek Ożga w stanie ciężkim został przewieziony ambulansem do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Świętej pamięci Marka Ożgę wspominają między innymi wiceminister infrastruktury Rafał Weber ze Stalowej Woli oraz prezydent tego miasta, Lucjusz Nadbereżny. Obaj mieli okazję współpracować ze zmarłym, zarówno na szczeblu samorządowym, jak również w tarnobrzeskim WORD.

Bardzo smutna wiadomość - wczoraj w tragicznym wypadku drogowym zginął Marek Ożga. Wieloletni radny powiatu tarnobrzeskiego, członek zarządu powiatu w obecnej kadencji, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Społecznik o wielkim sercu, bardzo aktywny i pomocny. Mocno zaangażowany w sprawy rozwoju szpitala w Nowej Dębie - był wieloletnim członkiem Rady Społecznej. Jako członek OSP Krawce działał na rzecz strażaków ochotników, pomagając w pozyskaniu sprzętu i szkoleniach. Był bardzo dobrym Człowiekiem, pomocy nie odmawiał nikomu, pomagał z uśmiecham. Zawsze pozytywnie nastawiony do życia.
Jeszcze wczoraj widzieliśmy się... Z dumą pokazywał postęp prac na budowie ścieżki rowerowej w Zabrniu, wyremontowaną drogę na Krawce i na Alfredówkę.
Oczkiem w głowie Pana Marka był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grębowie. Chciał, aby dzieci miały tam jak najlepsze warunki do nauki i przystosowania do życia. Wiele dobrego uczynił też dla tej placówki. Miał kolejne plany inwestycyjne...
Pogrążonej w żałobie Rodzinie przekazuję wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie.
Do zobaczenia Marku, dziękuję za wszelkie dobro które uczyniłeś. Będziemy o Tobie pamiętać.
Świeć Panie nad Jego duszą.

- napisał na FB Rafał Weber.

Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W tragicznym wypadku samochodowym zginął Marek Ożga, radny i członek zarządu powiatu tarnobrzeskiego, wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu, wspaniały Człowiek, oddany dla swojej społeczności lokalnej i drugiego Człowieka. Miałem przyjemność poznać ŚP Marka Ożgę pracując w tarnobrzeskim WORD, gdzie z zaangażowaniem działał na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Lubiany, ceniony, merytoryczny i zawsze bardzo pomocny. Serdeczny Przyjaciel z zawsze wyciągniętym sercem na dłoni do pomocy, dla każdego, bez względu na wszystko. W późniejszym okresie współpracowaliśmy w działalności samorządowej i politycznej. Był wieloletnim i uznanym samorządowcem. W Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego zasiadał w kadencjach 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014, 2014 - 2018, a także obecnej, trwającej od 2018 roku, dodatkowo pełniąc funkcję członka zarządu. Śmierć ŚP Marka Ożgi to olbrzymia starta dla społeczności lokalnej. Tak nagła, tragiczna smierć Marka wzbudziła w nas wielki żal. Pogrążonej w bólu Rodzinie składam wyrazy współczucia oraz wsparcia i modlitwy. Żegnaj Drogi Marku, dziękuję za Twoje wsparcie i zawsze otwarte serce na drugiego Człowieka.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

- napisał z kolei prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 11 września kwadrans po godzinie 19 w Nowym Grębowie

Poważny wypadek w Nowym Grębowie. W zderzeniu dwóch samochod...

Wypadek drogowy. Jak pomóc?

Jeśli byłeś świadkiem wypadku drogowego, to istnieją kroki, które możesz podjąć, aby pomóc poszkodowanym.

Oto kilka wskazówek:

  1. Zadzwoń na numer alarmowy - W przypadku wypadku drogowego, należy jak najszybciej wezwać pomoc, dlatego skontaktuj się z numerem alarmowym 112, aby zgłosić wypadek i poinformować służby o potrzebie pomocy.
  2. Zabezpiecz miejsce wypadku - Jeśli jest to możliwe, zabezpiecz miejsce wypadku, aby zapobiec dalszym wypadkom i umożliwić bezpieczne przemieszczanie się służb ratunkowych. Możesz to zrobić poprzez włączenie sygnałów awaryjnych, postawienie trójkąta ostrzegawczego lub wyznaczenie innych oznaczeń.
  3. Udziel pierwszej pomocy - Jeśli masz odpowiednie szkolenie i wiedzę, możesz udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, jeśli to konieczne. W przypadku braku szkolenia, należy poczekać na służby ratunkowe i unikać podejmowania działań, które mogą zaszkodzić poszkodowanym. O pomoc można poprosić także operatora nr 112.
  4. Bądź ostrożny - W miejscu wypadku może być niebezpiecznie, dlatego należy zachować ostrożność i przestrzegać poleceń służb ratunkowych. Można pomóc służbom ratunkowym, przesuwając się z boku drogi i umożliwiając im bezpieczne dotarcie do poszkodowanych.
  5. Pozostań na miejscu - Jeśli jest to możliwe, należy pozostać na miejscu wypadku, aby pomóc służbom ratunkowym i udzielić informacji, jeśli to konieczne. W przypadku konieczności wyruszenia, poinformuj służby ratunkowe o swoim planie wyjazdu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie