MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Kazimierz Skóra, wójt Grębowa bez tajemnic. Jakie ma pasje? Zobaczcie zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Kazimierz Skóra z żoną Lucyną. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Kazimierz Skóra z żoną Lucyną. Więcej na kolejnych zdjęciach. archiwum prywatne Kazimierza Skóry
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów miast i gmin w regionie. Dzisiaj Kazimierz Skóra, wójt Grębowa w powiecie tarnobrzeskim. Jakie ma pasje? Poznajcie go.

Kazimierz Skóra, wójt Grębowa bez tajemnic

Kazimierz Skóra jest wójtem Grębowa blisko 14 lat. Jest bezpartyjny. W wyborach samorządowych 7 kwietnia startował z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina XXI Wieku. Uzyskał poparcie 74,94 procent.

Kazimierz Skóra prywatnie

Kazimierz Skóra skończy w tym roku 61 lat. ma Jest żonaty. Żona Lucyna jest nauczycielką, mają dwie córki - Natalię i Sylwię. Obie mieszkają w Krakowie, tam też pracują, spełniając się zawodowo. Skóra ma wykształcenie wyższe - nauczyciel geografii, ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania w administracji samorządowej.

Wójt od urodzenia mieszka w Grębowie. - Mam dom, ogródek i działkę z małym oczkiem wodnym. Jeżdżę wysłużonym 22 - letnim Golfem, lubię to autko, bo pomimo swojego wieku jest niezawodne. Moje hobby to praca w przydomowym ogródku, czytanie książek, ambitniejszej prasy, jazda na rowerze, a latem podróże wraz z żoną - mówi Kazimierz Skóra.

Zobacz w galerii zdjęcia Kazimierza Skóry

Kazimierz Skóra - działalność

Po ukończeniu studiów, od 1989 roku rozpoczął pracę w oświacie w Stalowej Woli. W 1991 roku przyjął się do pracy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie na stanowisko nauczyciela geografii, od 1997 roku był dyrektorem tej szkoły. Praca w szkolnictwie, której poświęcił niemal 20 lat życia, przynosiła mu wiele satysfakcji i zadowolenia. Zdobyte doświadczenie w planowaniu, zarządzaniu wykorzystał pełniąc funkcję radnego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Tarnobrzeskiego w latach 2006 – 2010. Jesienią 2010 roku zdecydował się wystartować w wyborach samorządowych na stanowisko wójta gminy Grębów. Włodarzem jest do dzisiaj.

Dlaczego Kazimierz Skóra kandydował w wyborach na wójta Grębowa?

Decyzję podjąłem z pełną odpowiedzialnością, bodźcem były moje wszystkie lata wytężonej pracy. Szczególnie w ostatniej kadencji w bardzo trudnych warunkach społeczno-gospodarczych. Mimo oczywistych utrudnień, staraliśmy się utrzymać płynność finansową i aktywność inwestycyjną gminy. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż mimo tak trudnej złożonej sytuacji nie zadłużyliśmy gminy, a w ostatnich 5 latach nie zaciągnęliśmy żadnych dodatkowych kredytów. Rygorystyczna analiza wydatków przyczyniła się do pozyskania nadwyżki budżetowej, którą przeznaczano na kolejne zadania inwestycyjne. W ostatniej kadencji otrzymaliśmy w ramach funduszy unijnych i pomocowych wewnętrznych ponad 34 mln zł. Dzięki realizowaniu takiej polityki w pełnym porozumieniu z Radą Gminy, wsłuchując się w najważniejszy dla mnie głos mieszkańców, wykonaliśmy szereg bardzo ważnych zadań inwestycyjnych, mając na względzie zrównoważony rozwój gminy Grębów

- powiedział Kazimierz Skóra.

- Pragnę zakończyć i zrealizować jeszcze wiele planów i ważnych przedsięwzięć strategicznych. Przez lata pracy na stanowisku wójta starałem się pogłębiać swoje umiejętności organizatorskie i twórcze. Wykazałem się doświadczeniem w kierowaniu i zarządzaniu oraz skutecznością w pozyskiwaniu środków pomocowych krajowych i unijnych. Główny cel moich działań to, aby gmina Grębów była nowoczesna, bezpieczna, przyjazna do życia i rozwoju, wykorzystująca w pełni potencjał ludzi, którzy ją tworzą. Moim głównym celem i oczkiem w głowie jest oświata i kultura.

Zobacz w galerii zdjęcia Kazimierza Skóry

Kazimierz Skóra jest jedynym kandydatem na wójta Grębowa

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie