MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oczekiwania rosną, ale wójt Bojanowa Sławomir Serafin ma wiele pomysłów na kwitnącą gminę

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Sławomir Serafin wójt gminy Bojanów został uznany za najlepszego włodarza w powiecie stalowowolskim w naszym plebiscycie „Oceniamy Władzę”.

Od dziesięciu lat to jest od 2006 roku pełni funkcję wójta Gminy Bojanów. Priorytetem jego działalności jest przede wszystkim rozwój gminy, czego efektem są wyremontowane i zmodernizowane drogi , budynki użyteczności publicznej, oczyszczalnia ścieków i kanalizacja czy internet szerokopasmowy dla mieszkańców gminy.

Nie zapomina również o lokalnej tradycji i kulturze. Jest pomysłodawcą „Dni Miodu” cyklicznej imprezy promującej lokalne wyroby z miodu, nieustannie wspiera remont zabytków na terenie gminy - w tym zabytkowego kościoła w Stanach.

Jak przekonuje, sprawowanie funkcji wójta to dla niego nie tylko praca, ale również życiowa pasja, czego dowodem jest ogromne zaangażowanie we wszystkie podejmowane inicjatywy. Ma opinie człowieka, który nie boi się wyzwań i bardzo ciężko pracuje, aby doprowadzić je do realizacji. Czas sprawowania funkcji wójta przez Sławomira Serafina to dla gminy Bojanów i jej mieszkańców to czas dobrych zmian, nowych perspektyw oraz dużego tempa rozwoju.

Tereny gminy Bojanów są bardzo słabo uprzemysłowione, nie występują tu żadne większe zakłady pracy. Na tym terenie funkcjonuje jedynie na małą skalę przemysł spożywczy zlokalizowany w Bojanowie - piekarnia prowadzona przez tylko jeden podmiot gospodarczy. Ogółem na terenie gminy zarejestrowanych jest 161 podmiotów gospodarczych, zdecydowana większość to jednoosobowe zakłady pracy. Podmioty te zajmują się działalnością usługową przeważnie w branży budowlanej, transportowej i leśnej. Bardzo dobrze rozwinięta sieć dróg gminnych i powiatowych oraz funkcjonujące linie autobusowe umożliwiają dobre połączenie ze Stalową Wola- siedzibą powiatu. Tereny gminy przecina linia torowa szerokotorowa (hutniczo-siarkowa), która biegnie z północnego wschodu na południowy zachód.

Mimo braku przemysłu, gmina Bojanów jest przykładem prężnie rozwijającego się, nowoczesnego i atrakcyjnego samorządu. Dobrze zorganizowane i wyposażone szkoły i przedszkola, bogata infrastruktura sportowa i rekreacyjna, własna stacja uzdatniania wody, oczyszczalnia ścieków i prawie 70 kilometrów sieci kanalizacyjnej, kompleksowo wyremontowane drogi, trzy nowe mosty w ciągu dróg wojewódzkich, bardzo dobrze wyposażone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, estetyczne domy kultury, świetlice, remizy i biblioteka, odrestaurowany kościół zabytkowy w Stanach - to wizytówka.

Rozwój gminy jest możliwy dzięki środkom z zewnątrz, których w sumie udało się ściągnąć ponad 40 milionów złotych. Dodatkowym wsparciem jest dla finansów gminy zwrot podatku VAT od zrealizowanych wcześniej inwestycji, którego łączna odzyskana wartość wynosi 4,4 miliona złotych. To duży zastrzyk finansowy - czego efektem jest niski poziom zadłużenia gminy - tylko 15 procent.

- Dla mnie liczą się mieszkańcy, którzy tworzą naszą lokalną wspólnotę samorządową. W takich małych gminach jak nasza nie powinno być miejsca dla uprawiania partyjnej polityki. W samorządzie liczy się ciężka praca i skuteczne wdrażanie w życie nowych pomysłów. Będąc samorządowcem trzeba wykazać się umiejętnością rozmawiania ze wszystkimi, bo z perspektywy ostatnich dwanaście lat mogę powiedzieć tak: opcje polityczne się zmieniają, a gmina niezależnie od tego ciągle się rozwija. - mówi bopjanowski wójt. I dodaje: - Jestem niezależny, bezpartyjny i staram się przy tym skutecznie rozwijać gminę.

Jak wójt przekonuje, ma świadomość, że wiele jest jeszcze do zrobienia. - Czasami mam wrażenie, że ta lista oczekiwań ciągle rośnie. Kanalizacja, drogi, chodniki, obiekty sportowe i rekreacyjne, szkoły, programy edukacyjne i stypendialne, działalność artystyczna, kulturalna i sportowa, opieka zdrowotna, światłowodowy Internet czy utrzymanie niskich opłat za wodę, kanalizację i wywóz odpadów - to tylko niektóre z proponowanych dla społeczeństwa działań. Deklaruję pełne zaangażowanie mojej osoby w dalszy skuteczny rozwój gminy - obiecuje.

Jak stwierdza, kandyduje po raz kolejny na wójta gminy Bojanów i nadal zamierza robić to, co robił od dwunastu lat.

- Chcę dalej skutecznie i konsekwentnie rozwijać całą gminę, od Gwoźdźca, aż po Burdze. Podjąłem szereg starań o pozyskanie środków na nowe inicjatywy. Te projekty są gotowe do realizacji - zapewnił.

Aby je wdrożyć w życie, wykorzystać pozyskane środki i zdobywać kolejne dofinansowania poprosił w wyborczej ulotce o poparcie 21 października jego osoby i kandydatów do Rady Gminy ze wspólnego Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządna Gmina Bojanów”

Wśród propozycji na kolejną kadencję Sławomir Serafin jako jakondydat na wójta wymienił budowę hali sportowej i basenu w Stanach, kanalizacji w Przyszowie, Rudzie, Burdzach i Pietropolu, wykonanie dokumentacji projektowej kanalizacji w Laskach, Korabinie, Cisowym Lesie i Gwoźdźcu, przebudowę dróg wojewódzkich Nisko - Nowa Dęba i Bojanów - Jeżowe z budową chodników w Bojanowie, Stanach, Przyszowie, Korabinie i Cisowym Lesie, budowę chodników przy drogach powiatowych i remont mostu w Stanach. A dalej budowę dróg gminnych, parkingów, rowów, przepustów, oświetlenia ulicznego i monitoringu. Obiecuje powstanie programów edukacyjnych i stypendialnych w szkołach, budowę szkoły w Gwoźdźcu i bieżni lekkoatletycznej w Bojanowie, budowę światłowodowego Internetu szerokopasmowego dla mieszkańców, boisk wielofunkcyjnych w Korabinie i Bojanowie za Rzeką, remont szkoły w Korabinie dla Klubu Seniora, place zabaw i siłownie w Maziarni, Burdzach, Kołodziejach, Przyszowie, Korabinie i Gwoźdźcu.

Wśród planów na przyszłość jest remiza i sprzęt dla OSP, nowe samochody dla OSP Gwoździec i OSP Burdze, troska o seniorów i rozwój Domu Opieki Dziennej w Maziarni, współpraca i wsparcie organizacji społecznych, klubów sportowych i parafii, działalności artystycznej, kulturalnej i sportowej, dalsze wsparcie ośrodków zdrowia w Bojanowie i Przyszowie, adaptacja Podworskiego Parku Zabytkowego w Bojanowie, zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie, kładka na rzece Łęg w Burdzach, odbudowa organów w zabytkowym kościele drewnianym w Stanach, utrzymanie niskich opłat za wodę, kanalizację i wywóz odpadów.
Jeszcze do niedawna niewiele osób wierzyło, iż przygotowywaną od wielu lat dokumentację projektową na zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie do celów rekreacji uda się doprowadzić do finału czyli realizacji robót budowlanych. Konsekwentne działania wójta Serafina przyniosły owoce. 27 września w Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa na dofinansowanie projektu kwotą prawie 1,2 miliona złotych. Zbiornik będzie miał kształt „węża” o długości 1303 metrow i szerokości od 8 do 56 metra. To tylko jeden z przykładów skuteczności wójta, dzięki któremu gmina pięknieje.

Sławomir Serafin - urodzony 9 lipca 1974 roku w Nisku. Mieszka z rodziną w Stanach. Szczęśliwy mąż, żona Marta, wspólnie wychowują trójkę dzieci: Szymona, Madzię i Nadię. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdzie przez wiele lat pracował jako wykładowca i uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W poprzednich wyborach urzędujący wójt Sławomir Serafin wygrał ponownie wybory dostając 1793 głosy (58 procent), konkurent Stanisław Czochara z PiS 1297 głosów.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie