Podwójna radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Piotr SZPAK [email protected]
Konrad Pluta zdobywa pierwszego gola dla Siarki we wczorajszym meczu tarnobrzeżan z Tłokami w Gorzycach. M. Radzimowski
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Po meczu cieszyli się nie tylko z tego powodu.

Niespodzianki nie było i piłkarze czwartoligowej Siarki Tarnobrzeg wygrywając w Gorzycach półfinałowy mecz awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola.

,b>TŁOKI GORZYCE - SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Konrad Pluta 43, 0:2 Mirosław Kabata 47, 1:2 Karol Korzonek 61.
Tłoki: Dobek - Michalski (75 Bernaś), Czerwonka, Kapała, Winiarski - Korzonek, Balmas, Grądziel (55 Sulowski), Lichota (80 Kocoń) - Tarnowski, Piwowar (55 Samołyk).

Siarka: Kozieł - Szymański (54 Bażant), Stępień, Oladele, Pluta (46 Łuczakowski) - Kabata, Mrzygłód, Lipiec, Kwieciński - Krzemiński (70 Stąporski), Nwachukwu.
Żółta kartka: Sulowski (T). Sędziował: P. Chmura ze Stalowej Woli. Widzów 500.

Wczorajszy dzień był szczęśliwy dla "Siarkowców" podwójnie, bowiem niespodziewanej porażki doznali konkurujący z tarnobrzeżanami o awans do trzeciej ligi piłkarze Polonii Przemyśl.

EKSPERYMENTALNY SKŁAD

Wygrana Siarce nie przyszła łatwo, bowiem gorzyczanie zagrali bardzo ambitnie i w niczym nie przypominali drużyny, która kilka mi wcześniej w meczu "okręgówki" przegrała z Iskrą Sobów Tarnobrzeg. Goście zagrali w Gorzycach w mocno eksperymentalnym składzie, szansę dostali ci z piłkarzy, którzy w meczach ligowych siedzą na ławce rezerwowych. Gra gości długo się nie zazębiała i miejscowi mogli to wykorzystać w 30 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki znalazł się Karol Korzonek. Górą był jednak Paweł Kozieł. Jak się strzela gole pokazał Konrad Pluta, który otrzymał dokładne podanie od Pawła Krzemińskiego i umieścił piłkę w bramce gorzyczan.

SZYBKI GOL

Dwie minuty po wznowieniu gry Infanyj Nwachukwu podał do Mirosława Kabaty, a ten podwyższył na 2:0. Po godzinie było już tylko 2:1 dla gości, bowiem Korzonek ładnie przymierzył w długi róg. Do dogrywki mógł doprowadzić Przemysław Winiarski, ale z pięciu metrów (w 85 min) nie trafił w światło bramki.
Po meczu bardzo zadowolony był działacz tarnobrzeskiej Siarki Wojciech Jugo, na codzień piastujący funkcję przewodniczącego Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej: - Cieszy nie tylko zwycięstwo Siarki, ale także bardzo dobra postawa naszych kibiców, którzy nie dali się sprowokować i dopingowali rywali tak jak należy - stwierdził.
Drugi półfinałowy mecz PP na szczeblu podokręgu Stalowa Wola pomiędzy Olimpią Pysznica i Sokołem Nisko rozegrany zostanie w środę 22 kwietnia.