Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstaje centralna sterylizatornia i blok operacyjny w szpitalu w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Prace przy budowie bloku operacyjnego z sześcioma salami do operacji. Na obecnym bloku są tylko dwie sale operacyjne
Prace przy budowie bloku operacyjnego z sześcioma salami do operacji. Na obecnym bloku są tylko dwie sale operacyjne Zdzisław Surowaniec
W stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym trwa budowa nowego Bloku Operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni. Powstaje również druga Izba Przyjęć. O tych oraz innych inwestycjach mówiono podczas konferencji prasowej.

- To potężne zadanie. Nowy Blok Operacyjny ma powierzchnię 2,5 tysiąca metrów kwadratowych, wraz z wyposażeniem będzie kosztował 25 miliona złotych. Decyzja o podjęciu się tego zadania i sfinansowania go, była trudna, bo mocno i na długo obciążyła budżet naszego samorządu. Ale nie było wyjścia, zresztą to była ostatnia szansa na pozyskanie dofinansowania do tego zadania. Wzięliśmy więc 10 milionów złotych od marszałka, dołożyliśmy 15 milionów złotych z budżetu powiatu i budujemy. Już za kilka miesięcy ten blok będzie działał pełną parą – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W szpitalu budowana jest jednocześnie blok operacyjny i centralna sterylizatornia. - Dotychczasowa ma tyle, ile blok operacyjny, czyli 63 lata. I tak jak on, również nie spełnia obecnych wymogów sanitarnych. Dlatego nowa była niezbędna. Zostanie wyposażona w dwa piece parowe oraz jeden plazmowy. Prace nad nią trwają, stan ich zaawansowania oceniam na 60-70 procent. Powinna być gotowa jeszcze przed blokiem operacyjnym – mówił dyrektor Surmacz.

Na parterze pochodzącego z lat 80. Pawilonu B powstaje również druga Izba Przyjęć. Będzie obsługiwała pacjentów przyjmowanych na oddziały: ginekologiczny, położniczy, pediatrię, okulistykę oraz kardiologię pierwszą.

W planach jest przeniesienie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej do nowego pawilonu. - A w miejscu dotychczasowego OIOM-u chcemy zrobić dwie sale udarowe z dziesięcioma łóżkami, bo to odpowiada zapotrzebowaniu naszego powiatu. Teraz mamy cztery stanowiska udarowe, a to za mało, bo pacjentów z udarami jest coraz więcej. Trzeba też myśleć o remontach bieżących, wymagają ich oddziały ginekologiczny i wewnętrzny, a także skończyć remont pediatrii. Planujemy sfinansować prace na tym oddziale wspólnie z miastem w przyszłym roku, wstępnie takie ustalenia poczyniliśmy z prezydentem Nadbereżnym – mówił Janusz Zarzeczny. Władze zabiegają także o aparat rengenowski na kardiologię inwazyjną i karetkę.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: STUDIO KADRA po meczu Polska - Włochy. Brzęczek się pogubił, co będzie w eliminacjach?

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie