Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remontowana Aleja Warszawska w Tarnobrzegu będzie poprawiana wiosną

Klaudia Tajs
Naprawa Alei Warszawskiej, którą proponuje firma Skanska ze względu na zakres prac mogłaby się odbyć dopiero na wiosnę.
Naprawa Alei Warszawskiej, którą proponuje firma Skanska ze względu na zakres prac mogłaby się odbyć dopiero na wiosnę. Klaudia Tajs
Miasto i firma Skanska opracowują program naprawczy dla remontowanej Alei Warszawskiej. Pomaga Politechnika Świętokrzyska.

Remont głównych ulic Tarnobrzega, Sikorskiego i Alei Warszawskiej, będących częścią drogi wojewódzkiej nr 723 objął odcinek o długości dziewięciu kilometrów od centrum miasta tj. skrzyżowania Sikorskiego z Sandomierską w kierunku Sandomierza.

Inwestycja objęła położenie nowej nawierzchni, remont skrzyżowań, wlotów bocznych ulic, zatok autobusowych, miejsc parkingowych, chodników i zjazdów do posesji. Część prac związanych z wymianą nawierzchni wykonano technologią mikronawierzchni, czyli cienkiego dywanika z odpowiedniej emulsji, układanego na zimno.

Remont zakończył się we wrześniu. Po licznych interwencjach kierowców, zdaniem których stara nawierzchnia była zdecydowanie równiejsza i lepsza od obecnej, miasto postanowiło bliżej przyjrzeć się inwestycji. Zastrzeżenia kierowców dotyczyły odcinka drogi od ronda w podmiejskim osiedlu Zakrzów do osiedla Wielowieś.

- Droga jest bardzo nierówna, co można odczuć na kierownicy, która bije podczas jazdy - alarmowali kierowcy. - Są miejsca, gdzie w czasie jazdy można wyczuć poprzeczne nierówności. To odczucie, jakby przejeżdżało się przez próg zwalniający. Są miejsca, jak chociażby w Wielowsi, przy zakręcie w kierunku Tarnobrzega, gdzie przy prawym krawężniku wylano zbyt grubą warstwę asfaltu i najeżdżamy na wzniesienie. To miejsce i kilka innych ewidentnie należy poprawić.

Uwagi w sprawie nawierzchni zgłaszał także Janusz Barwiński, przewodniczący osiedla Wielowieś, przez teren którego biegnie Aleja Warszawka. Przewodniczący przypomniał, że jeszcze latem zgłaszał inspektorowi nadzoru inwestycji, że z drogą jest coś nie tak. - Mówiłem, że trzeba położyć chyba jeszcze jedną warstwę, bo nawierzchnia jest nierówna i kiedy się jedzie bije w kierownicę - mówił Janusz Barwiński. - Droga jest nierówna. Są spadki, największy za przystankiem, w stronę Tarnobrzega.

Odbiór, który miał się odbyć jesienią, do dziś nie ma swojego finału. - Aleja Warszawska nie została odebrana - mówi Łukasz Dybus, wiceprezydent Tarnobrzega. - Zleciliśmy badania Politechnice Świętokrzyskiej. Polegają one na badaniu grubości warstwy oraz składu masy, jaka została położona podczas remontu drogi.

Miasto zleciło także wykonanie badań równości w poprzek drogi i wzdłuż. - Taki raport otrzymaliśmy - dodał Łukasz Dybus. - Wykazuje on pewne odstępstwa od norm, które obowiązują.

Swoje badania wykonał także główny wykonawca firma Skanska. Wynik badań został zaprezentowany władzom miasta. W wyniku kolejnych spotkań główny wykonawca zobowiązał się do wykonania programu naprawczego i usunięcia wad, które zostaną ujęte w końcowym protokole odbioru. - Raport naprawczy stanie się częścią protokołu odbiorczego - tłumaczy wiceprezydent Dybus. - Naprawa, którą proponuje firma Skanska ze względu na zakres prac nie mogłaby być wykonana w obecnych warunkach pogodowych. Remont odbyłby się wiosną przyszłego roku.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie