ROW 1964 wygrywa 3:0 ze Stalą Stalowa Wola

Grzegorz Lipiec
Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali kolejny mecz o drugoligowe punkty.
Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali kolejny mecz o drugoligowe punkty. Grzegorz Lipiec
Dwanaście spotkań z rzędu bez wygranej! Stal Stalowa Wola w walce o drugoligowe punkty tym razem przegrała w Rybniku z miejscowym ROW 1964. Pora bić na alarm.

ROW 1964 Rybnik - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marek Gładkowski 44, 2:0 Paweł Mandrysz 50, 3:0 Mariusz Muszalik 58.

ROW: Kajzer - Krotofil, Broniewicz, Grolik (23 M. Płonka), Gojny - Mandrysz (89 Orzeł), Slisz, Muszalik, Jary, Gładkowski (77 Siwek) - Dzierbicki (68 Musiolik).

Stal: Wietecha - Kantor, Wawrzyński, Bogacz, Bartkiewicz - Bartosiak (84 Przezak), Kachniarz, Stelmach, Łanucha (62 Giel Ż), Oziębała (89 Kołodziej) - T. Płonka (73 Kowalski).

Sędziował: Krzysztof Korycki z Warszawy.

Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola już w piątkowy wieczór rozegrali swoje spotkanie w ramach 28. kolejki. Rywalami zielono-czarnych był ROW 1964 Rybnik. Tak samo jak podopieczni Ryszarda Kuźma ta ekipa broni się przed degradacją.

Stawka spotkania wyraźnie paraliżowała obie strony. Od nieco śmielszych ataków mecz rozpoczęli goście. Podopieczni Dietmara Brehmera byli nieco zagubieni, a próbowali to wykorzystać aktywni w przodzie Bartłomiej Bartosiak oraz Przemysław Oziębała. Za każdym razem dobrze bronił Daniel Kajzer. ROW miał także sporo szczęścia, kiedy kąśliwie uderzał Damian Łanucha, a piłka minęła bramkę. Niestety, rybniczanie ograniczając się do kontr zadali przed przerwą jeden skuteczny cios. W 44 minucie Paweł Mandrysz zgrał piłkę do Marka Gładkowskiego i Tomasz Wietecha musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po przerwie ROW dobił Stalówkę, zdobywając gola już w 50 minucie gry. Mandrysz wykorzystał sytuację sam na sam z Wietechą. W 58 minucie gości definitywnie dobił Mariusz Muszalik, który trafił z rzutu wolnego. Stal walczyła o honorowego gola, a najlepszą okazję miał Paweł Giel lecz fatalnie przestrzelił. Stal po tym meczu ma 30 punktów i zajmuje w tabeli czternaste miejsce.