MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany bez tajemnic. Piłka nożna jak... narkotyk

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Paweł Gardy na trybunie stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia na kolejnych slajdach >>>
Paweł Gardy na trybunie stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia na kolejnych slajdach >>>Facebook
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany w powiecie stalowowolskim.

Paweł Gardy, wójt Zaleszan, bez tajemnic

Paweł Gardy, wójt Zaleszan, był jedynym kandydatem. Ubiegał się o reelekcję z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Gardy prywatnie

Paweł Gardy urodził się 22 lutego 1980 roku w Tarnobrzegu. Ma więc 44 lata. Mieszka w Kępiu Zaleszańskim w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim. Żona Małgorzata, dzieci – syn Aron (V klasa szkoły podstawowej), córka Ines (II klasa szkoły podstawowej). Ukończył studia magisterskie na Akademii Górniczo-Hutniczej i Akademii Rolniczej w Krakowie.

Nie wszyscy wiedzą, że od dzieciństwa wielką pasją Pawłą Gardego jest sport, a konkretnie piłka nożna. Był czas, że zastanawiał się poważnie nad postawieniem wszystkiego na jedną kartę i poświęceniu się piłce nożnej. - Piłka nożna to moje oczko w głowie. To działa na mnie jak narkotyk – mówi. Kibicuje słynnej Barcelonie. Słynną Barcę dopingował z trybun jej stadionu.

W kuchni raczej lauru by nie dostał. - Najlepiej idzie mi ugotowanie wody na herbatę – żartuje, ale dodaje, że gdyby przyszło co do czego to z głodu by nie umarł. Za to jego syn Aron robi bardzo dobre spaghetti, którego nauczyła go babcia.

Przyznaje, że ciągnie go do podróży. - Jestem ciekawy świata. Chciałbym zobaczyć jak najwięcej krajów, poznawać inne kultury, zwiedzać piękne miejsca i zabytki – mówi. Ale ciągnie go nie tylko za granicę, także po Polsce lubi się pokręcić. Ostatnio był w górach w Karpaczu w Sudetach na nartach i miał problem z powrotem, bo zaczęły się rolnicze blokady.

Zobacz galerię zdjęć, Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany prywatnie

Paweł Gardy działalność

Zanim Paweł Gardy został wójtem, pracował w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. W wyborach w roku 2014 w drugiej turze pokonał Sebastiana Nabrzeskiego, którego po wyborach zrobił sekretarzem gminy. W 2018 roku Paweł Gardy miał 38 lat, kiedy został wybrany ponownie na wójta gminy Zaleszany. Startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W gminie Zaleszany nie miał konkurenta. Mieszkańcy poparli Gardego na kolejną 5-letnią kadencję. Obecna kadencja będzie jego ostatnią, bo poprzednia władza ograniczyła obsadzenie stanowiska wójta (także burmistrza i prezydenta) do dwóch kadencji.

Podczas wręczenia laurów 20. edycji Konkursu Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w 2021 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i statuetki dla najlepszego burmistrza, wójta i starosty, Paweł Gardy otrzymał od kapituły laur dla najlepszego wójta. To było potwierdzenie jego osiągnięć na tym stanowisku.

Paweł Gardy ma plany na nowa kadencję wójta gminy Zaleszany

Ma zamiar:

  • przebudować skrzyżowanie dróg w centrum Zaleszan, gdzie dochodzi do wielu wypadków (ostatnio ciężarowe auto wjechało w dom)
  • dokończyć modernizację Gminnego Centrum Kultury
  • wymienić nawierzchnie na obiektach sportowych
  • nadal prowadzić rozbudowę kanalizacji i rozbudowę oczyszczalni ścieków
  • modernizować drogi i stację uzdatniania wody

Zobacz galerię zdjęć, Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany prywatnie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie