MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Poparcie wojewody podkarpackiego dla prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który walczy o wygraną w drugiej turze

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul i jej zastępcy udzielili poparcia Dariuszowi Bożkowi przed drugą turą wyborów samorządowych w Tarnobrzegu
Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul i jej zastępcy udzielili poparcia Dariuszowi Bożkowi przed drugą turą wyborów samorządowych w Tarnobrzegu Wioletta Wojtkowiak
Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek powalczy w niedzielę o wygraną w drugiej turze wyborów samorządowych. We wtorek poparcia udzielili włodarzowi wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, jej zastępcy Wiesław Buż i Paweł Bartoszek oraz Renata Butryn, nowo wybrana radna sejmiku województwa podkarpackiego z Koalicji Obywatelskiej.

Wybory 2024. Poparcie wojewody podkarpackiego dla prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zaprosił we wtorek dziennikarzy na konferencję prasową, na której prostował zarzuty wysuwane przez jego kontrkandydata Łukasza Nowaka, między innymi na temat inwestycji. Wystąpienie przerwał, kiedy w jego kierunku nadeszli goście z urzędu wojewódzkiego. Przyjechali specjalnie, aby udzielić włodarzowi poparcia i stanęli przed kamerami mediów.

Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby wesprzeć kandydata, który przez ostatnie lata dobrze kierował i zarządzał tym miastem. Pan Dariusz Bożek bardzo blisko współpracuje i chce współpracować z administracją rządową. Jego program jest zbieżny z założeniami naszego rządu, z planami, które chcemy realizować. Stąd nasza tak liczna obecność

- podkreśliła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas - Hul z Platformy Obywatelskiej, zachęcając tarnobrzeżan, by drugiej turze wyborów postawili na urzędującego prezydenta.

Na wstępie powiedziała, że przez ostatnie lata rządów Prawa i Sprawiedliwości samorządy były źle traktowane oraz, że trwają prace w ministerstwie finansów nad zmianą zapisów ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Wojewoda wymieniła, ile pieniędzy przeznaczono dla Tarnobrzega w pierwszym kwartale tego roku w obszarze polityki społecznej, podkreślając, że o ich przyznaniu zdecydowały wyłącznie dobre wnioski i projekty służb prezydenta.

- Skończyły się czasy, kiedy przyjeżdżali do nas różni ludzie z czekami i coś na tych kartkach przynosili. Te czeki były bez pokrycia. Skończyły się też te czasy, kiedy po znajomości te środki były dzielone bez kryteriów i zasad. Gwarantuję, że one będą uczciwie, przejrzyście i transparentnie przeznaczane dla mieszkańców naszego województwa - powiedziała wojewoda.

Wicewojewoda Wiesław Buż zwrócił się o poparcie dla Dariusza Bożka do elektoratu Nowej Lewicy. Przypomniał, że Polska otrzymała właśnie pierwszy przelew w ramach Krajowego Planu Odbudowy i jest przekonany, że obecny prezydent jest gwarantem prawidłowego spożytkowania finansów w realizacji projektów ważnych dla rozwoju Tarnobrzega.

- Jesteśmy tu we trójkę dlatego, że nikt nie ma żadnych wątpliwości, kogo należy poprzeć w wyborach na prezydenta w drugiej turze. Tarnobrzeg to miasto strategiczne, jeżeli chodzi o północ Podkarpacia. Wiemy, jakie zostały tu poczynione inwestycje. Wiemy, jakie są plany na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że ten kandydat jest gwarantem tego, że Tarnobrzeg przez następne lata będzie dobrze się rozwijał - powiedział z kolei wicewojewoda Paweł Bartoszek związany z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Urzędującego prezydenta poparła także Renata Butryn ze Stalowej Woli, była posłanka Platformy Obywatelskiej, wybrana w tegorocznych wyborach na radną sejmiku województwa podkarpackiego. - O Dariuszu Bożku wiem, że to człowiek uczciwy, zaangażowany, niezwykle pracowity a przede wszystkim otwarty na współpracę dla dobra mieszkańców. Obiecywałam współpracę, na jakimkolwiek stanowisku bym się nie znalazła. Jedyną osobą, z którą taka współpraca jest możliwa jest prezydent Dariusz Bożek - stwierdziła przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz wideo z konferencji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie