Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rzeczoznawcy wyceniają wartość trzech miejskich przychodni

Klaudia Tajs
Na początek tarnobrzeski samorząd proponuje sprzedaż lokali w Przychodni, nr 1, 2 (na zdjęciu) i 3. Jeśli okaże się, że lekarze będą zainteresowani wykupem pomieszczeń, wówczas władze miasta zdecydują o losie pozostałych przychodni
Na początek tarnobrzeski samorząd proponuje sprzedaż lokali w Przychodni, nr 1, 2 (na zdjęciu) i 3. Jeśli okaże się, że lekarze będą zainteresowani wykupem pomieszczeń, wówczas władze miasta zdecydują o losie pozostałych przychodni Klaudia Tajs
Zespół roboczy w skład, którego wejdą lekarze i przedstawiciele urzędu miasta Tarnobrzega, będzie pilotował prywatyzację lokali, które dziś medycy dzierżawią od samorządu. Na początek pod młotek pójdą gabinety w Przychodni nr 1, 2 i 3.

Władze miasta Tarnobrzega, które przejęły stery w mieście w grudniu ubiegłego roku, twierdzą, że dotychczasowy system rozliczeń z lekarzami wynajmującymi pomieszczenia w budynkach miejskich przychodni jest niedopuszczalny.

- Lekarze płacą zaledwie pięć złotych za metr kwadratowy dzierżawionego lokalu - przypomina Dariusz Kołek, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega. - W sytuacji, kiedy za wynajęcie lokalu w Tarnobrzegu płaci się średnio 25 złotych za metr kwadratowy, kwota, jaką płacą lekarze jest śmieszna. Miasto, co roku dokłada do przychodni, bo budynki wymagają remontów i stałego utrzymania.

POWOŁALI ZESPÓŁ

Dlatego nowy prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, ogłosił, że miasto na początek chce pozbyć się trzech przychodni. Zaproponował lekarzom wykup dzierżawionych pomieszczeń. Ponieważ temat łatwy nie jest, proces będzie koordynował zespół roboczy, w skład którego wejdą lekarze i przedstawiciele magistratu. Pierwsze spotkanie władz miasta z lekarzami i przedstawicielami spółek lekarskich pokazało, że temat trzeba jak najszybciej rozwiązać

- Lekarze nie kryją, swojego niezadowolenia z nakładów, jakie miasto przeznacza na utrzymanie przychodni - mówi prezydent Mastalerz. - Z drugiej strony lekarze zdają sobie sprawę z tego, że Narodowy Fundusz Zdrowia nakłada coraz ostrzejsze wymogi i przepisy w zakresie prowadzenia praktyki lekarskiej. Dlatego mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język.

RUSZAJĄ Z WYCENAMI

Samorząd przystąpił już do nowej wyceny budynków, gdyż jak twierdzi, wycena sporządzona na zlecenie ich poprzedników balansująca w granicach trzech tysięcy złotych za metr kwadratowy, jest zawyżona w stosunku do stanu budynku.

- Prezydent Rzeszowa proponuje lekarzom dzierżawę nowych pomieszczeń za trzy tysiące złotych za metr kwadratowy, dlatego nie możemy proponować podobnych stawek w odniesieniu do naszych budynków - wyjaśnia Dariusz Kołek. - Sądzę, że nowe stawki będą oscylowały w granicach dwóch tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Na początek rzeczoznawcy wycenią Przychodnię nr 1 przy ulicy 1 Maja. W następnej kolejności budynek przy ulicy Sienkiewicza i Targowej. Niewykluczone, że jeśli będzie akceptacja środowiska lekarskiego, to sprzedaż pomieszczeń odbędzie się systemie ratalnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie