Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słowne potyczki językowe dla tarnobrzeskich gimnazjalistów

KaT
Słowne potyczki i zmagania obserwowali przedstawiciele miejscowych szkół oraz Stanisław Uziel, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Stanisław Uziel. (drugi z lewej)
Słowne potyczki i zmagania obserwowali przedstawiciele miejscowych szkół oraz Stanisław Uziel, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Stanisław Uziel. (drugi z lewej) Kat
"Słowo się rzekło" pod takim hasłem w Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu odbył się drugi etap miejskiego konkursu językowego dla gimnazjalistów.

To już kolejny raz, kiedy tarnobrzescy gimnazjaliści mieli okazję wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny oraz praktycznymi umiejętnościami językowymi i krasomówczymi. Wszystko za sprawą nauczycielek języka polskiego Kingi Działdowskiej i Marii Pałkus.

W pierwszej części konkursu gimnazjaliści zmagali się z testem sprawdzającym poprawność stylistyczną, składniową, gramatyczną i frazeologiczną. Pięcioro uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test, zakwalifikowało się do części drugiej. Mieli oni publicznie zaprezentować opracowany przez siebie opis sytuacji pt. "Podpatrzone w Tarnobrzegu". Mimo iż zadanie nie należało do najłatwiejszych, gimnazjaliści spisali się na medal, prezentując barwne i humorystyczne opisy sytuacji. Pierwsze miejsce zajął Błażej Pałkus z Gimnazjum nr 1. Tuż za nim uplasowała się Zuzanna Mazur z Gimnazjum nr 2. Trzecie miejsce przypadło w udziale Oliwii Zielińskiej z jedynki, zaś kolejne Katarzynie Chamerze i Marii Busz z Gimnazjum nr 3. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Miejski konkurs językowy "Słowo się rzekło" realizowany był w ramach projektu "A Polacy nie gęsi". Innymi przedsięwzięciami w tym projekcie było przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Ortograficznego, udział w Miejskim Dyktandzie dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną oraz udział w konferencji językowej "Język giętki..." W planie jest jeszcze opracowanie prezentacji na temat języka potocznego w literaturze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie