Sobota spędzona przy szachach

Zdzisław Surowaniec
Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w dwóch grupach wiekowych, tu w grupie  B - urodzeni w 2005 roku i młodsi
Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w dwóch grupach wiekowych, tu w grupie B - urodzeni w 2005 roku i młodsi archiwum
XXVIII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli odbyły sie w sobotę. Turniej zorganizował Katolicki Klub Sportowy Victoria.

Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut.W rozgrywkach szachowych wystartowała rekordowa ilość osób - 67.

Szachiści rozgrywali swoje pojedynki w dwóch grupach wiekowych: A - urodzeni w 2004 roku i starsi oraz B - urodzeni w 2005 i młodsi. W grupie A uczestniczyło 34 osoby z Stalowej Woli, Sandomierza, Dzierdziówki, Bielin, Lublina, Rzeszowa, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Ostrowca Świętokrzyskiego i z Nowej Sarzyny. Z kolei w grupie B uczestniczyło 34 osób z Stalowej Woli, Zaklikowa, Pysznicy, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Zawodnicy próbowali wykazać na szachownicach, który z nich jest najlepszy i odbierze tytuł Mistrza Stalowej Woli w grupie wiekowej, a wraz z nim puchar, złoty medal, nagrodę rzeczową oraz dyplom. Po 7 rundach w grupie A Mistrzem Stalowej Woli został reprezentant TKSszach w Tarnobrzegu - Ryszard Czajkowski uzyskując 6 punktów, drugie miejsce zajął Marcin Maj (uzyskał 5,5 punktów) z Leżajska, z kolei 3 miejsce zajął Marek Rega (5,5 ppunktów) z Ostrowca Świętokrzyskiego, czwarta była Anna Trybowska (5,5) z Rudnika nad Sanem, piąte miejsce zajął Mikołaj Złotek (5,0 pkt.) Rudnika nad Sanem, szósty był Artur Chowaniec (5 punktu) z Leżajska.

Z kolei w grupie B zwyciężył Adrian Słoniec (6,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, drugie miejsce zajął Wojciech Okręt ( 6 punktów) z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, a trzeci był Adam Biesiadecki ( 5,5 pkt.) z TKSszach w Tarnobrzegu. Kolejne miejsca zajęli: IV - Joanna Szewczyk ( 5,0 pkt.) Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, V - Jakub Białek ( 5,0 pkt.) TKSszach w Tarnobrzegu, VI- Julia Giemza ( 5,0 pkt.) Hetman Ostrowiec Świętokrzyski.