Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej świętował 20-lecie działalności

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Ksiądz Józef Gibała - dyrektor Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi „Oratorium” i wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap
Ksiądz Józef Gibała - dyrektor Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi „Oratorium” i wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap Urząd Miasta
Niosą wsparcie psychiczne, podają pomocną dłoń w kryzysie, służą radą bez względu na porę dnia czy nocy – dyrekcja i pracownicy Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej świętowali 20-lecie działalności.

– Jubileusz dwudziestolecia Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej to wspaniała okazja, aby złożyć szczególne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy dają całych siebie, pomagając innym. Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest swój czas. Serdeczny uśmiech i uścisk dłoni leczą często lepiej niż lekarstwa – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta Stalowej Woli. Kontynuowała: - To dzięki obecności w życiu codziennym takich osób jak pani oraz pracownicy Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, staje się skuteczne rozwiązywanie wielu problemów - zwróciła sie do dyrektora Ośrodka katarzyny Rogali.

- Podanie pomocnej dłoni, udzielenie wsparcia psychicznego i duchowego to gesty bezcenne, często dające nadzieję na lepsze jutro. Państwo ten trud wskrzeszania nadziei podejmujecie codziennie na nowo. Poprzez gotowość do działania oraz poszukiwanie skutecznych rozwiązań tworzycie oparte na solidarności więzy między ludźmi, kształtujecie życie społeczne i skutecznie odpowiadacie na potrzeby otoczenia - oceniła wiceprezydent .

Podziw za poświęcenie

– Dziękujemy za wytrwałość, wkład pracy, za zrozumienie. Pragniemy wyrazić wielki podziw i skierować do pani oraz całego zespołu pracowników serdeczne podziękowania za podejmowane inicjatywy. Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie państwu siły i wiary w to, co robicie. Życzymy jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie Państwo innym oraz satysfakcji z pracy, a także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń – dodała wiceprezydent Renata Knap.

Z udziałem wiceministra

W Jubileuszu dwudziestolecia 20–lecia Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Wiceminister przedstawił szczegóły nowego programu Fundusz Sprawiedliwości. Ma on na celu pomoc osobom dotkniętym przestępstwem, świadkom, osobom najbliższym, pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych, aresztów śledczych oraz przeciwdziałanie przestępczości. Jest to pomoc psychoterapeuty, terapeuty, pomoc prawna, psychologiczna oraz udzielanie schronienia.

Dwa ośrodki wsparcia

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK) działający od 1 lipca 2008 roku jest kontynuacją Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK), który powstał w 1999 roku.

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Stalowej Woli oficjalnie został otwarty w maju 1999 roku jako jedna z dwóch instytucji Zespołu Placówek Katolickiego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego prowadzonego przez Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium”. POIK jako placówka dla dorosłych musiał oddzielić się od placówki dla dzieci zgodnie z wykładnią Ministra Pracy i Polityki Społecznej funkcjonującą od 2004 roku. Pracownicy POIK podjęli batalię o znalezienie budynku i reorganizację pracy Powiatowego Ośrodka.

Pomogli miasto i powiat

Powstał projekt wspólnych działań: organizacji pozarządowej, miasta i powiatu. Połączono wysiłki powiatu – stworzono na nowo ośrodek interwencji kryzysowej, miasta – stworzono ośrodek wsparcia. Łącznikiem stała się organizacja pozarządowa, która jest organem prowadzącym nowy ośrodek. Na takie prowadzenie zdecydowało się Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”. Łącząc obie funkcje oraz nazwy stworzono Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej.

Strukturę SOWiIK stanowią: zespół terapeutyczny SOWiIK, zespół opiekunów hostelu Ośrodka oraz zespół pracowników administracyjnych. Do czerwca 2016 roku dyrektorem SOWiIK była Maria Dekert. Obecnie funkcję tę pełni Katarzyna Rogala.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz - kranówka lepsza dla zdrowia i kieszeni

Źródło: vivi24

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie