Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stypendia rodziny Kulczyków dla najlepszych uczniów liceum Czarnieckiego w Nisku

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Z rąk dyrektor niżańskiego oddziału PKO BP Renaty Karnat, stypendyści rodziny Kulczyków otrzymali symboliczne upominki
Z rąk dyrektor niżańskiego oddziału PKO BP Renaty Karnat, stypendyści rodziny Kulczyków otrzymali symboliczne upominki LO Nisko
Fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków przyznała Stypendia uczniom liceum „Czarnieckiego” w Nisku. Do tej pory stypendiami na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych uhonorowano 21 uczniów.

W obecności nauczycieli i uczniów sekretarz Fundacji Anna Straub oraz dyrektor „Czarnieckiego” Jerzy Stelmach uhonorowali laureatów siódmej edycji pamiątkowymi dyplomami.

Anna Straub podkreśliła rolę tego wyróżnienia i życiowej szansy, jaką otrzymują uzdolnieni młodzi ludzie. Podstawą wytypowania kandydatów były ich osiągnięcia w okresie od września do stycznia. Zarząd Fundacji postanowił przyznać stypendia następującym uczniom Liceum Ogólnokształcącego imienai Stefana Czarnieckiego w Nisku:

- za osiągnięcia naukowe: Marcin Madej – uczestnik zawodów II stopnia XLV Olimpiady Historycznej (eliminacje pisemne i ustne) w Rzeszowie; laureat Testu Wiedzy o Niepodległości Polski pod patronatem Starosty Niżańskiego w ramach projektu „Niepodległość jest w nas”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju”; średnia ocen śródrocznych 5,40;

- za osiągnięcia sportowe: Barbara Trybowska – szachistka, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Rudnik nad Sanem; osiągnięcia to Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach Błyskawicznych w klasyfikacji rankingowej do 1800 Fideblitz (ELO 1601-1800) – II miejsce (Ujezna, wrzesień 2018); Drużynowe Mistrzostwa Polski – IV Liga Szachowa Seniorów PK – Grupa A - VI miejsce (Sędziszów Małopolski, październik/listopad 2018); Turniej Szachowy z okazji 30 Rocznicy Strajków w Stalowej Woli – I miejsce (Stalowa Wola, wrzesień 2018); XXVIII Memoriał Szachowy im. Jana Gietki – Najlepsza Zawodniczka w grupie A (Rudnik nad Sanem, wrzesień 2018); XXIV Ogólnopolski Memoriał Szachowy Aleksandra Bełżka o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj – I miejsce w kategorii Najlepsza Kobieta (Biłgoraj, październik 2018); XXIII Memoriał im. Józefa Gromka – III Miejsce(Stalowa Wola, listopad 2018); VII Noworoczny turniej szachowy o puchar Prezydenta Stalowej Woli – I miejsce (Stalowa Wola, styczeń 2019); średnia ocen śródrocznych 4,75;

- za aktywność społeczną: Wiktoria Sibiga – swoim zaangażowaniem społecznym wyróżnia się wśród swoich rówieśników; wolontariuszka podczas zbiórki darów przeznaczonych na wykonanie paczek na Święta Bożego Narodzenia 2018 dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie i Kresach, brała udział w ich przekazaniu w Przemyślanach koło Lwowa; okazała pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności Caritas oraz nadzwyczajne zaangażowanie w rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla Fundacji DKMS (listopad 2018); średnia ocen śródrocznych 4,40;

- w kategorii Pomoc socjalna: Wiktoria Drapała – średnia ocen śródrocznych 4,57.

Obsługą finansową stypendiów zajmuje się od samego początku PKO BP. Z rąk dyrektor niżańskiego oddziału PKO BP, Renaty Karnat, stypendyści otrzymali symboliczne upominki.

Uroczysta inauguracja działalności Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków odbyła się 5 lutego 2016 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. W marcu 2016 roku pierwsza grupa uczniów otrzymała stypendia, które z perspektywy czasu okazują się świetną inwestycją w młodzież.

Uroczystość wręczenia stypendiów połączona była z podsumowaniem wyników klasyfikacji śródrocznej oraz wręczeniem wyróżniającym się uczniom dyplomów, pochwał i zaświadczeń.

W ramach promocji wśród społeczności szkolnej projektu „Team Up & Reform Netizens - Outdoor Fantastic Fun” (Wyłącz się z sieci - pracuj z ludźmi, zmieniaj ich, baw się!), realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus+, uczestnicy dotychczasowych działań otrzymali dokumenty poświadczające ich udział w projekcie. Uczniowie, którzy brali udział w wizycie projektowej w Belgii, otrzymali dokumenty Europass-Mobilność, zawierające informacje na temat wiedzy i umiejętności nabytych podczas wyjazdu, które zostały poświadczone przez Krajowe Centrum Europass. Uczestnikom wizyty projektowej w Rumunii wręczono certyfikaty zaświadczające o udziale w niej.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Egzaminy i matury zagrożone. Nauczyciele zdeterminowani

Źródło:vivi24

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie