Świetny występ żeglarek z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w Krakowie

Marcin Radzimowski
Młode żeglarki z Tarnobrzega zajęły całe podium w zawodach, zwyciężyła Aleksandra Bobula, druga była Lilly May Niezabitowska zaś trzecie miejsca zajęła Aleksandra Mac. Janusz Bobula
Młode żeglarki z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg zajęły całe podium w Mistrzostwach Małopolski i Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Regaty, w których wystartowało 60 zawodników z Polski i Słowacji, rozegrane zostały w ostatni weekend - 4 i 5 czerwca na Zalewie Bagry w Krakowie.

- Jak zwykle regaty w Krakowie były świetnie przygotowane organizacyjnie, z wieloma atrakcjami dla zawodników, od zwiedzania pięknego Krakowa, na Aquaparku kończąc - podkreśla Janusz Bobula, trener tarnobrzeskich żeglarek.

Na Mistrzostwach Małopolski i Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Tarnobrzeg i zarazem Podkarpacie reprezentowało 13 zawodników z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg: Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula, Aleksandra Mac, Barbara Malarz, Magdalena Śnieżek, Wiktor Ciołkowski, Michał Mac, Kinga Rękas, Pola Wojtaszek, Liwia Lewakowska, Blanka Bobula, Nikola Wójcik oraz najmłodszy zawodnik Jaś Bobula.

Przez dwa dni regat z uwagi na pogodę spośród zaplanowanych 7 wyścigów udało się rozegrać tylko trzy w sobotę. Niestety w niedzielę z powodu słabego wiatru sędzia główny odwołał starty. Mimo to występ młodych reprezentantów Podkarpacia startujących w klasie Optymist należy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Pierwsze trzy miejsca na podium zajęły reprezentantki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, kolejno Aleksandra Bobula, Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Mac. Piąty był Wiktor Ciołkowski, szósta Barbara Malarz a ósma Magdalena Śnieżek. Wyniki w kategorii do lat 9: Blanka Bobula - 5 miejsce, Jaś Bobula - 9 miejsce, Michał Mac - 11 miejsce. W kategorii do lat 11: Kinga Rękas - 17 miejsce, Pola Wojtaszek - 19 miejsce, Liwia Lewakowska - 20 miejsce, Nikola Wójcik - 21 miejsce.