Szachy na Nowy Rok. Udany turniej w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Królewska gra ma swoich zwolenników w Stalowej Woli, o czym świadczyła duża liczba uczestników turnieju. Zdzisław Surowaniec
Katolicki Klub Sportowy "Victoria" zorganizował w sobotę IV Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowała rekordowa ilość uczestników - 59 osób ze Stalowej Woli, Jastkowic, Zaklikowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny, Janowa Lubelskiego i Sędziszowa Małopolskiego.

Wśród zawodników było wielu młodych szachistów, najliczniejszą grupę stanowili juniorzy do lat 12 - 29 dzieci oraz juniorzy w wieku powyżej 12 lat - 11 osób. - Ilość startujących graczy wyraźnie wskazuje na to, iż dyscyplina gry w szachy cieszy się coraz większą popularnością na terenie Stalowej Woli - stwierdził Dominik Sondej.

Zwycięzcą zawodów w kategorii Seniorzy został reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego "Victoria" Mateusz Sondej uzyskując 6,5 punktu, II miejsce zajął Paweł Głuszak (6 punktów) z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Rudnik nad Sanem, III miejsce zajął Maciej Sura (5,5 punktu) ze Stalowej Woli. Kolejne miejsca zajęli Sebastian Socha (5,5), Adam Soja (obaj z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria), Andrzej Trybowski z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej 1999-2003 pierwsze trzy miejsca zajęli Krzysztof Socha z Miejsko - Zakładowego Klub Sportowego Unia Nowa Sarzyna, II miejsce Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, III Kacper Kłok z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria.

W klasyfikacji wiekowej 2004 i młodsi premiowane miejsca zajęli I - Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II - Izabela Tokarz z Uczniowskiego Klubu Sportowego 1 Leżajsk, III - Adrian Toniak (4,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem. Najmłodszą zawodniczką turnieju była Matilda Czulińska urodzona w czerwcu 2010 roku.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybył Pan Andrzej Gargaś - v-ce prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczył puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.