Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg szykuje się na zimę

Marcin Radzimowski
         Przedstawiciele kilkunastu instytucji i firm odpowiedzialnych za utrzymanie miasta przekonują, że są przygotowani na zimę.
Przedstawiciele kilkunastu instytucji i firm odpowiedzialnych za utrzymanie miasta przekonują, że są przygotowani na zimę. Marcin Radzimowski
Przedstawiciele Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu przed zbliżający się okres zimowym, spotkali się w czwartek z reprezentantami instytucji i organizacji zajmujących się zabezpieczeniem przeciwpowodziowym, bezpieczeństwem i porządkiem na terenie miasta. Omówiono stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego i przygotowania do zimowego utrzymania miasta, pomocy socjalno-bytowej oraz przygotowania służb, inspekcji, straży i infrastruktury miejskiej do okresu zimowego.

ZOBACZ TEŻ: Jak Puszcza Białowieska szykuje się na zimę?

Dostawca: x-news

Tarnobrzeski Oddział Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie zapewnił o dobrym stanie zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Sezon grzewczy powinien przebiegać bez większych zakłóceń. Co prawda występuje obecnie kłopot z zakupem węgla. Spółki Węglowe nie sprzedają tego paliwa, oczekując 20-procentowej podwyżki ceny surowca. Zapasy węgla zgromadzone przez firmę ECO wystarczają dziś jedynie na 1,5 miesiąca grzania, ale jest możliwość zamiany węgla na gaz. Jedynym mankamentem takiej sytuacji byłby możliwy wzrost cen za ogrzewanie w mieście.

Firma KBU zajmująca się sprzątaniem i odśnieżaniem ulic oraz chodników, na okres zimowy zabezpieczyła zapas soli drogowej, 350 ton piasku oraz pięć pojazdów odśnieżających miasto. Podobie przygotowały się spółdzielnie mieszkaniowe, dbające o utrzymanie chodników i ulic na swoim terenie.

Podczas zebrania przedstawiciel firmy odśnieżającej podkreślał, aby nie oczekiwać, iż podczas śnieżycy jezdnie będą czarne już pół godziny od rozpoczęcia opadu. W mieście funkcjonują cztery standardy zimowego utrzymania dróg, co wiąże się z przewidywanym czasem odśnieżania danej ulicy.

Firma KBU zobowiązana jest do usunięcia śniegu z dróg głównych, poboczy i chodników do 2 godzin, a błota pośniegowego do 4 godzin. Usunięcie gołoledzi nie powinno zajmować dłużej niż 2 godziny, a lodowicy do 4 godzin. Mowa tu o ulicach: Bema, Dąbrówki, Dzikowskiej, Dworcowej, Kopernika, K.Wielkiego, Kwiatkowskiego, Litewskiej, 1-go Maja, Mickiewicza, Moniuszki, Niepodległości, Ocickiej, Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Sandomierskiej, Sieleckiej, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Skłodowskiej, Sobowskiej, Sokolej, Szerokiej, Targowej, Wisłostradzie, Waryńskiego, Warszawskiej, Wiślnej, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zamkowej, Zakładowej, Zwierzynieckiej. Ostatnia, czwarta kategoria, drogi wewnętrzne i osiedlowe oraz parkingi odśnieżone winny być najpóźniej do 12 godzin po ustaniu opadów, choć wykonawcy zwykle ruszają do akcji już w trakcie trwania opadów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie