Tenisistki stołowe Forbetu-OWG Tarnobrzeg wygrały po raz 80 z rzędu w meczu ekstraklasy!

/DASZ/
Kapitan drużyny Forbetu-OWG Tarnobrzeg Kinga Stefańska po dobrej grze wygrała z Katarzyną Grzybowską nie tracąc ani jednego seta. M. Radzimowski
Ci, którzy liczyli na niespodziankę przeliczyli się. Niezwyciężone od czterech lat w rozgrywkach ekstraklasy tenisistki stołowe Forbetu-OWG Tarnobrzeg sięgnęły po 80 wygraną z rzędu.

Forbet-OWG Tarnobrzeg - MKS TS Polkowice 3:0.

Wyniki gier: Zhao Xiao - Yu Ying 3:0 (11:9, 11:7, 11:8), Li Qian - Lenka Harabaszova 3:0 (11:7, 11:4, 11:8), Kinga Stefańska - Katarzyna Grzybowska 3:0 (11:9, 11:9, 11:6).

Mecz miał zostać rozegrany w sobotę, ale w niedzielę drużyna Forbetu-OWG zmierzy się w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, dlatego zagrano awansem.
Była to ostatnia próba formy naszych zawodniczek przed niedzielnym spotkaniem z Portugalkami i trzeba przyznać, że próba ta wypadła na "szóstkę". Cała trójka naszych zawodniczek zagrała bardzo dobrze.

Najciekawszy był trzeci pojedynek wieczoru, w którym Kinga Stefańska zmierzyła się z Katarzyną Grzybowską. W pierwszym secie Kinga przegrywała 2:5, w drugim 4:6, ale po mistrzowsku rozegrała końcówki i pewnie wygrała. Wiele obiecywano sobie po spotykaniu Zhao Xiao z Yu Ying, bowiem rok temu grająca w polkowickiej drużynie Chinka niespodziewanie pokonała "Bobasa". Tym razem skośnooka reprezentantka naszego klubu dominowała w każdym elemencie gry. Problemów z wygraniem swojej gry nie miała także Li Qian, która przed niedzielnym meczem utrzymuje się w wysokiej formie, a po przeziębieniu nie ma już ani śladu.

W niedzielę o godzinie 17, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła w Tarnobrzegu rozpocznie się rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, w którym drużyna Forbetu-OWG Tarnobrzeg zmierzy się z Portugalskim zespołem Ponta do Pargo-Calheta. Pierwszy mecz Portugalki wygrały 3:2, teraz nadarzy się okazja do rewanżu.