Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg wygrały w Polkowicach 3:0 utrzymując pierwsze miejsce w ekstraklasie

Piotr SZPAK [email protected]
Kinga Stefańska znów błysnęła klasą i po pięciosetowej walce pokonała Magdalenę Szczerkowską. Grzegorz Lipiec
Przed meczem było wiadomo, że tylko wygrana 3:0 pozwoli naszej drużynie na samodzielne prowadzenie w tabeli i ta wygrana została osiągnięta.

KGHM-Zanam Polkowice - SPAR-ZAMEK TARNOBRZEG 0:3.

Wyniki Gier: Magdalena Sikorska - Natalia Partyka 1:3 (11:13, 11:9, 5:11, 6:11), Natalia Michorczyk - Li Qian 0:3 (9:11, 6:11, 9:11), Magdalena Szczerkowska - Kinga Stefańska 2:3 (8:11, 9:11, 11:7, 11:9, 10:12).

Było wiadomym, że polkowiczanki, które podczas przerwy letniej w dużym stopniu zmieniły skład będą chciały sprawić niespodziankę i pokonać najlepszy zespół kraju.

DEBIUT NATALII

Już pierwsza gra, w której w barwach tarnobrzeskiej drużyny zadebiutowała Natalia Partyka pokazała jak trudna przeprawa czeka nasze zawodniczki. Natalii przyszło zmierzyć się z byłą zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Magdaleną Sikorską, która na progu sezonu prezentuje wysoką formę. Pierwszy set Partyka wygrała na przewagi, później górą była Sikorska, ale w trzeciej i czwartej partii mistrzyni świata niepełnosprawnych pokazała swój kunszt. Był po stojący na wysokim poziomie pojedynek, a obie zawodniczki zebrały wiele komplementów.

OBRONIONY MECZBOL

W drugiej grze dnia Li Qian wygrała z Natalią Michorczyk, ale nie był to łatwy mecz dla Małej. Trzeci i ostatni pojedynek wieczoru rozgrzał publiczność. Kinga Stefańska wygrała dwa pierwsze sety z Magdaleną Szczerkowską. Polkowiczanka jednak nie odpuściła i zwyciężyła w dwóch kolejnych. W decydującym secie trwała zacięta walka. Przy stanie 10:9 Szczerkowska miała meczbola, ale Kinga jeszcze raz udowodniła, że ma stalowej nerwy, zdobyła trzy punkty z rzędu i nasz zespół mógł się udać w drogę do Warszawy, skąd w poniedziałek wyleci do Lizbony na drużynowe mistrzostwa Europy.

W pozostałych spotkaniach: MRKS Gdańsk - Bronowianka Kraków 0:3, Polmlek Lidzbark Warmiński - AZS AJD Częstochowa 3:1, Galaxy Białystok - SKTS Sochaczew 0:3, Wanzl Scania Nadarzyn - AZS UE Wrocław 3:1.

1. ZAMEK 3 6 9:0
2. Bronowianka 3 6 9:1
3. Nadarzyn 3 4 6:4
4. Sochaczew 3 6 9:2
5. Polkowice 3 4 6:5
6. Częstochowa 3 2 5:6
7. Polmlek 3 2 5:7
8. Białystok 3 0 1:9