Uczniowie z tarnobrzeskich i nowodębskich szkół ćwiczą speed...

  Uczniowie z tarnobrzeskich i nowodębskich szkół ćwiczą speed ball

  Klaudia Tajs tajs@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W poniedziałek speed ball królował na boisku Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu.

  W poniedziałek speed ball królował na boisku Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. ©Klaudia Tajs

  W tarnobrzeskich i nowodębskich szkołach promowana jest nowa dyscyplina sportowa. To speed ball, którego zasady tłumaczy Przemysław Wolan. Instruktor nowej dyscypliny wie, jak uczyć. W lutym tego roku na Mistrzostwach Świata w Kuwejcie zajął szóstą lokatę w konkurencji Super-Solo.
  W poniedziałek speed ball królował na boisku Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu.

  W poniedziałek speed ball królował na boisku Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. ©Klaudia Tajs

  Od kilku dni ćwiczą uczniowie podstawówek i gimnazjów. Wczoraj w zajęciach uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. Jutro Przemysław Wolan będzie gościem Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie przez sześć godzin będzie trenował z uczniami siedmiu klas szóstych i piątych. W kolejce czekają już uczniowie tarnobrzeskiej "budowlanki" oraz szkół z terenu gminy Nowa Dęba.

  REALIZUJE PROJEKT

  Przemysław Wolan odwiedza placówki oświatowe w ramach projektu Podkarpacka Szkółka Mistrzostwa Speed-ball, który został dofinansowany z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  - Projekt zakłada, że odwiedzę i przeprowadzę całodzienne pokazy w sześciu szkołach naszego regionu - tłumaczy Przemysław Wolan. - Następnie dla chętnych z tych szkół przeprowadzone zostaną bezpłatne treningi, a na przełomie listopada i grudnia zorganizowany zostanie pierwszy powiatowy turniej w Speed-balla.

  Projekt zainicjowany został przez Przemysława Wolana, który w lutym tego roku na Mistrzostwach Świata w Kuwejcie zajął szóstą lokatę w konkurencji Super-Solo. Pan Przemek sam prowadzi pokazy i treningi motywując młodzież do gry i ćwiczeń. Instruktor przekonuje, że cała akcja ma na celu wyłonienie talentów, z którymi będzie można wyjechać na kolejne mistrzostwa zaplanowane na październik 2015 w Indiach.

  ROZWIJA KOORDYNACJĘ RUCHOWĄ

  Udział w projekcie dla szkół jest bezpłatny. Na dodatek po treningach w placówkach zostają dwa stojaki, które mogą być wykorzystywane na zajęciach. Wczorajszym zajęciom w Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu towarzyszyła Barbara Mortka, nauczyciel wychowania fizycznego. Jako specjalista od ruchu, przyznała, że jest to fantastyczne zajęcie dla młodzieży.

  - Nie jest to pierwszy nasz kontakt z tą dyscypliną - mówiła Barbara Mortka. - Mieliśmy już okazje ćwiczyć na pikniku rodzinnym w naszej szkole. Już wtedy było widać ogromne zainteresowanie. Na początku było nieśmiałe podejście do piłki na lince, ale już po chwili były kolejki do stojaków. Super, że udało nam się te zajęcia zorganizować. Zostają u nas dwa stojaki, dlatego mam nadzieję, że młodzież będzie kontynuowała ćwiczenia.

  Nauczyciele wychowania fizycznego przekonują, że Speed Ball bardzo dużo wnosi do rozwoju fizycznego młodego człowieka. - To przede wszystkim koordynacja ruchowa i wzrokowo-ruchowa - wyliczała Barbara Mortka.

  - Dyscyplina wymaga obserwacji i można się zmęczyć. Można grać zespołowo, dlatego ważna jest także współpraca zawodników.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!