Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczyli młodzież prawidłowych zachowań na stadionie

Zdzisław Surowaniec
Podczas spotkania policjantów z młodzieżą.
Podczas spotkania policjantów z młodzieżą. policja
Trwa akcja stalowowolskich policjantów, zawodników i kibiców, ukierunkowana na zmianę mentalności młodzieży uczestniczącej w imprezach sportowych oraz kształtowanie wzorców sportowego dopingu, co ma wyeliminować chuligaństwo na stadionach.

Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy komendy policji:

Ważne jest poszukiwanie rozwiązań, które mogą wpłynąć na zapobieganie, a przynajmniej ograniczanie rozmiaru chuligaństwa stadionowego, ze szczególnym uwzględnieniem działań profilaktycznych adresowanych do dzieci i młodzieży. Takie działania podejmowane są w Stalowej Woli.

Stalowowolscy policjanci aspirant sztabowy Andrzej Walczyna i starszy aspirant Józef Hajdo, piłkarze "Stali" Stalowa Wola Jaromir Wieprzęć i Rafał Turczyn oraz członkowie Stowarzyszenia Kibiców "Stali" Stalowa Wola Adam Danaj i Tomasz Fijarczyk spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli oraz wychowankami Domu Dziecka "Ochronka". Tematem było bezpieczeństwo na stadionach piłkarskich oraz kulturalne zachowanie na obiektach sportowych.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA

Zawodnicy przedstawili stanowisko piłkarzy wobec chuligaństwa na stadionach i opowiadali młodzieży o tym, że pomiędzy zawodnikami nie ma antagonizmów, a jest tylko sportowa rywalizacja. Adam Danaj i Tomasz Fijarczyk mówili jak oni kibicują swojej drużynie. Starszy aspirant Józef Hajdo - stalowowolski spotters - przedstawił informacje o spottersie, a aspirant sztabowy Andrzej Walczyna poinformował młodzieży o odpowiedzialności karnej wynikającej ze złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali wiele pytań. Mogli wziąć udział w konkursie na temat znajomości historii klubu Stal Stalowa Wola lub zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem. Chętnych nie brakowało.

KONKUROWANIE ZAWODNIKÓW

- Współzawodnictwo sportowe to nie tylko rywalizacja zawodników w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale również, szczególnie w przypadku sportów zespołowych, konkurowanie zwolenników poszczególnych drużyn - uważa Andrzej Walczyna.

- Rywalizacja ta, z jednej strony to zdrowy doping, który wpływa pozytywnie na osiągane przez zawodników sukcesy sportowe, jednak z drugiej strony może ona przeradzać się w negatywne, agresywne zachowania zwolenników np. dwóch rywalizujących drużyn oraz używanie siły. Sytuacje takie mogą skutkować aktami wandalizmu i innymi przestępstwami, w obliczu których konieczna staje się interwencja policji - stwierdził.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie