MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Łukasz Bajgierowicz, wójt Pysznicy bez tajemnic. Piłka nożna to jego żywioł

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Łukasz Bajgierowicz ma 42 lata. Z tej okazji nagrał śmieszny film, jak gasi świeczki na torcie z cyframi 24 i nagle świeczki ustawiają się odwrotnie na 42.  Więcej jego prywatnych i służbowych zdjęć na kolejnych slajdach
Łukasz Bajgierowicz ma 42 lata. Z tej okazji nagrał śmieszny film, jak gasi świeczki na torcie z cyframi 24 i nagle świeczki ustawiają się odwrotnie na 42. Więcej jego prywatnych i służbowych zdjęć na kolejnych slajdach Facebook
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów miast i gmin w regionie. Dzisiaj Łukasz Bajgierowicz, wójt Pysznicy w powiecie stalowowolskim.

Łukasz Bajgierowicz, wójt Pysznicy bez tajemnic

Łukasz Bajgierowicz po raz pierwszy został wybrany na wójta podczas wyborów w 2018 roku. Wcześniej przez dwie kadencje był radnym w gminie. Ubiegał się o reelekcję z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców, pod swoim nazwiskiem, jako niezależny kandydat na wójta.

Łukasz Bajgierowicz prywatnie

Łukasz Tomasz Bajgierowicz urodził się 17 lutego 1982 roku w Stalowej Woli. Ma 42 lata. Z tej okazji nagrał śmieszny film, jak gasi świeczki na torcie z cyframi 24 i nagle świeczki ustawiają się odwrotnie na 42. Już to pokazuje, że ma poczucie humoru, także na swój temat. Jego rodzinną wsią są Sudoły w gminie Pysznica. Chodził do najlepszego liceum w regionie – imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Zobacz galerię zdjęć prywatnych i służbowych zdjęć Łukasza Bajgierowicza

Żona Łukasza Bajgierowicza ma na imię Karolina. Ślub wzięli 13 lipca 2013 roku w bazylice konkatedralnej Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Na zdjęciu jest bardzo wielu gości, więc ślub był duży. Małżonkowie mają syna Leona. Chłopiec ma 9 lat.

Za gotowaniem pan wójt nie przepada. Choć miał kulinarny epizod. Kiedy przebywał na praktyce studenckiej w Stanach Zjednoczonych, pracował w knajpie, gdzie były dania meksykańskiej kuchni. I do dziś gotowy jest zrobić proste, szybkie meksykańskie danie.

Jest pasjonatem aktywnego trybu życia, o czym świadczy jego smukła, wysportowana sylwetka. Jest piłkarzem i trenerem piłki nożnej, również w kadrze Reprezentacji Polski +35 w futsalu, czołowy zawodnik squash'a w regionie, miłośnik snowboardu. Nie dziwi więc, że gmina inwestuje także w infrastrukturę sportową. A konkretnie w dokończenie budowy stadionu sportowego w Pysznicy, modernizację płyty boiska w Jastkowicach, modernizację stadionu w Kłyżowie w zakresie trybun oraz zejścia z budynku szatniowego. - Na wszystkich boiskach na terenie gminy czyli w Jastkowicach, Pysznicy, Kłyżowie oraz Krzakach chcemy wykonać również oświetlenie płyt, aby można było trenować w godzinach wieczornych – mówi wójt.

Łukasz Bajgierowicz wykształcenie

Łukasz Bajgierowicz z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, specjalność - Gospodarka i Administracja Publiczna. Ukończył również studia podyplomowe o specjalności pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Prowadził w Stalowej Woli rodzinną firmę w zakresie szkoleń językowych oraz obrotu nieruchomościami. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej.

Zobacz galerię zdjęć prywatnych i służbowych zdjęć Łukasza Bajgierowicza

Łukasz Bajgierowicz o planach na rządzenie gminą Pysznica w kadencji 2024-2029

Najbliższe plany Łukasza Bajgierowicza na gminę Pysznica

  • - kolejny etap budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowości Brandwica, opracowanie dokumentacji oraz koncepcji budowy kanalizacji sanitarnej w sołectwach Krzaki, Słomiana oraz Studzieniec
  • - dużą kwotę, bo ponad 7 milionów złotych, gmina przeznaczy na przebudowę, modernizację dróg publicznych i wewnętrznych
  • – w ramach projektów zgłaszanych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym zaprojektują dwa centra przesiadkowe, jedno w Pysznicy, drugie w Słomianej oraz ciąg pieszo-rowerowy i chodnik łączący miejscowości Pysznica oraz Słomiana.
  • - kontynuacja budowy żłobko-przedszkola w Pysznicy. Zaplanowano także dokończenie termomodernizacji szkół w Krzakach i Kłyżowie.
  • - w 2024 realizowana będzie  wymiana oświetlenia na ledowe na terenie całej gminy z inteligentnym systemem zarządzania tym oświetleniem.
  • - w planach jest budowa świetlicy wiejskiej – budynek modułowy w sołectwie Bąków.
  • - realizowanych będzie kilka zadań dotyczących zabytków na terenie gminy Pysznica, na które  pozyskano środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zadania realizowane będą w Pysznicy (kościół parafialny, zabytkowa plebania), Chłopskiej Woli (Kapliczka Matki Bożej Częstochowskiej), Kochanach (Kapliczka pod Dębem), Olszowcu (Kaplica Matki Bożej Śnieżnej).

Zobacz pełną listę kandydatów na wójta Pysznicy

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie