Ukrainiec i Węgierka najlepsi w trzeciej edycji Vitarde Maratonu Jezioro Tarnobrzeskie

Piotr SZPAK [email protected]
Prezes Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg Zenon Dziadura, zaliczył udany występ zajmując dobre 11 miejsce w maratonie. Grzegorz Lipiec
To była pod każdym względem udana impreza. Jedynym mankamentem była wysoka temperatura, bowiem biegaczom przyszło rywalizować najpierw w upale, a następnie w spiekocie. Imprezie patronowała nasza redakcja.
Węgierka Tundr Szado okazała się najlepsza na tarsie maratonu w rywalizacji kobiet.

Do trzeciej edycji Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie zawodniczki i zawodnicy przystąpili o godzinie 9, kiedy jeszcze temperatura była znośna. Impreza miała międzynarodową obsadę, a wygrał Ukrainiec Wiktor Starodupsew, który corocznie zwycięża w tarnobrzeskim maratonie. W sobotę uzyskał czas 2.33,31 godziny.

KLASA MICHAŁA

Ukrainiec ze Lwowa nie tylko wygrał, ale wręcz znokautował rywali. Wystarczy powiedzieć, ze drugiego na mecie Węgra Tomasa Wargy wyprzedził o blisko trzy minuty. Trzeci był Rafał Czarnecki z Bliżyna. Najlepszym z zawodników tarnobrzeskiego Wiatru był Zenon Dziadura, który uzyskując czas 3.28,22 godz sklasyfikowany został na 11 miejscu.

-Jestem bardzo zadowolony, bo nasz maraton należy do jednym z najtrudniejszych. Podczas biegu trzeba uważać na wiele pułapek, które są na trasie. To dziury w płytach betonowych, po których prowadziła część trasy. Pułapki były, ale były tez piękne widoki. Krajobraz dla wszystkich rywalizujących był wspaniały, a nasze jezioro na wszystkich robi spore oczywiście pozytywne wrażenie - mówił nam Dziadura.

Chętnych do udziału w rywalizacji Nordic Walking.

Wśród kobiet zwyciężyła Węgierka Tundr Szado, która pokonała dystans 42 kilometrów i 195 metrów w czasie 3.04,17 godz. Rozegrany został nie tylko maraton, ale i ćwierćmaraton, podczas którego rywalizowano na dystansie 10,6 km. Rewelacyjnie spisał się w nim niesłyszący biegacz Witaru Tarnobrzeg Michał Wojciechowski, który zajął pierwsze miejsce z czasem 35,40 min. Tarnobrzeżanin wyprzedził na mecie dwóch biegaczy ze Stalowej Woli Bogdana Dziubę, który był drugi oraz Arnolda Galicię Perez, który zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet wygrała Agnieszka Sokal z klubu Miód Kozacki Biłgoraj.

SZLI Z KIJKAMI

Ale w sobotnie przedpołudnie nad tarnobrzeskim Jeziorem rozegrano nie tylko biegi. Wiele osób zdecydowało się wziąć udział w rywalizacji Nornic Walking. Entuzjaści chodzenia z kijkami rywalizowali na dwóch dystansach 4 i 8 kilometrów. Na 4 kom wygrał Piotr Wetoszka z Klubu Sportowego Biała, a trzeci miejsce zajął Filip Retman z Nornic Active Tarnobrzeg. Na 8 km pierwszy był Andrzej Michalski z Sanoka, z za nim linię mety minęło dwóch sandomierzan, Jacek Wiśniewski, który zajął drugie miejsce i Jacek Sieroń, który był trzeci. Wśród tych, którzy zdecydowali się przejść z kijkami był między innymi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra oraz prezydent Tarnobrzega Norbert Masztalerz.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

- Do biegu nie byłem przygotowany, ale w Nornic Walking poszedłem bardzo chętnie i muszę przyznać, że całą trasę pokonywałem w miłym towarzystwie. Cieszy to, że tak wiele osób coraz chętniej decyduje się na uprawianie sportu. W końcu nasz Tarnobrzeg jest miastem sportu a to do czegoś zobowiązuje.

Nie odbyły się niestety zaplanowane wcześniej Regaty Żeglarskie o Puchar Jeziora Tarnobrzeskiego. Zostały one przełożone na 21 czerwca.