MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urządzenie ratujące życie dla Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu

Klaudia Tajs
Brygadier Andrzej Babiec, komendant tarnobrzeskiej Komendy PSP prezentuje nowy defibrylator.
Brygadier Andrzej Babiec, komendant tarnobrzeskiej Komendy PSP prezentuje nowy defibrylator. Klaudia Tajs
Automatyczny defibrylator służący do ratownictwa medycznego otrzymała w piątek komenda Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. To pierwsze tego typu urządzenie, jakim będą dysponowali strażacy. Darczyńcą jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.
Z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec przekazał Kamilowi  Kalince, wicedyrektorowi WORD  okolicznościowy preze
Z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec przekazał Kamilowi Kalince, wicedyrektorowi WORD okolicznościowy prezent. Klaudia Tajs

Z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec przekazał Kamilowi Kalince, wicedyrektorowi WORD okolicznościowy prezent.
(fot. Klaudia Tajs )

W kwietniu komendant tarnobrzeskiej PSP zwrócił się do Lucjusza Nadbereżnego, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu z prośbą o pomoc w zakupie defibrylatora. Dyrektor odpowiedział pozytywnie na apel strażaków i w piątek przekazano urządzenie, którego wartość przekracza 7 tysięcy złotych.

PIERWSZY TAKI SPRZĘT

- Defibrylator ten pomoże naszym strażakom jeszcze skuteczniej prowadzić działania ratowniczo - gazownicze z ratownictwa medycznego - powiedział bryg, Andrzej Babiec, komendant PSP w Tarnobrzegu. - Takiego sprzętu na wyposażeniu jednostki ratowniczo - gaśniczej w Tarnobrzegu nie mieliśmy. Tymczasem ostatnie zdarzenia potwierdzają fakt, że taki sprzęt jest nam potrzebny.

Urządzenie będzie na wyposażeniu samochodów ratownictwa technicznego i drogowego. Jak podkreślił komendant Babiec, urządzenie znacznie usprawni prowadzenie akcji ratunkowych. - Dotychczas prowadzona była akcja ręczna, czyli resuscytacja krążeniowo - oddechowa - przypomniał komendant. - Każdy strażak ma zaliczony kurs pierwszej pomocy, który upoważnia go do skutecznego działania w zakresie ratownictwa medycznego. Ratownik, aby mógł użyć tego typu sprzętu, musi przejść dodatkowe szkolenie.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

WSPÓŁPRACA TRWA

Kamil Kalinka, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przekazując urządzenie wspomniał, że ośrodek egzaminacyjny od dawna współpracuje z komendą miejską PSP w zakresie poprawy ruchu drogowego. - W 2006 roku podpisano porozumienie o wzajemnej współpracy i działalności w zakresie ratownictwa i ruchu rogowego - przypomniał wicedyrektor Kalinka. - Ta współpraca jest bardzo owocna. Chciałoby się powiedzieć, aby ten sprzęt był wykorzystywany jak najrzadziej. Ważne jest to, aby zawsze był pod ręką i mógł ratować życie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie