VII Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli (ZDJĘCIA)

Victoria Stalowa Wola
W sobotę odbył się VII Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 50 uczestników ze Stalowej Woli, Jastkowic, Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Przeworska, Rzeszowa, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Kolbuszowej, Zabrnia, Janowa Lubelskiego, Luvartowa oraz z Krosna. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy. Duże zainteresowanie dzieci tą „królewską grą” wskazuje na to, iż szachowa dyscyplina wśród najmłodszych cieszy się coraz większą popularnością na terenie Gminy Stalowa Wola.

Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali wartościowe nagrody rzeczowy i dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy w poszczególnych grupach otrzymali puchary.
Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open została zawodniczka UKS Orlik Rudnik nad Sanem - Barbara Trybowska, 2 – miejsce zajął Kacper Kłok z Uranii Krosno, z kolei 3 miejsce zajął Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk zaś 4-te miejsce zdobył Mirosław Kiełb.

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajęła: Patrycja Zygmunt z UKS Orlik Rudnik nad Sanem , 2-gie miejsce zajęła Julia Giemza z klubu Debiut Ostrowiec Świętokrzyski , z kolei 3 miejsce zajęła Izabela Tokarz z Gambit Przeworsk,
a 4- ty był Filip Gemzik.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, 2-gie miejsce zajął Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli , z kolei 3 był Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, a 4-te miejsce uzyskał Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.