MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Gorzycach najlepsi uczniowie dostają atrakcyjne nagrody. Kto dostał rower od dyrektora?

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Rower o wartości dwóch tysięcy złotych, darmowa wycieczka dla 30 uczniów, stypendia, nagrody książkowe, płatne staże w okresie wakacyjnym – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół imienia porucznika Józefa Sarny w Gorzycach (powiat tarnobrzeski).

W Gorzycach najlepsi uczniowie dostają atrakcyjne nagrody

W Zespole Szkół imienia porucznika Józefa Sarny w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Valeriia Yelizarova – uczennica klasy pierwszej technikum logistycznego została uznana za najwszechstronniejszą uczennicę spośród wszystkich uczniów klas pierwszych, w nagrodę od dyrektora szkoły otrzymała rower o wartości 2000 zł. Z kolei Tomasz Czernikowski z najwyższą średnią ocen w szkole (5,56) został stypendystą Prezesa Rady Ministrów i w kolejnym roku szkolnym będzie otrzymywał stypendium od premiera RP.

Tradycją w Zespole Szkół w Gorzycach jest coroczna „Wycieczka dla najlepszych uczniów”. W tym roku we wrześniu na bezpłatną dwudniową wycieczkę do Zakopanego pojedzie 30 uczniów. Uczestnicy wycieczki to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen
w szkole, ale również uczniowie zaangażowani w prace organizacji uczniowskich takich jak Samorząd Uczniowski czy PCK.
Każdy uczeń gorzyckiej szkoły, który ma świadectwo z paskiem (dotyczy to również absolwentów szkół podstawowych, a więc uczniów przyszłych klas pierwszych) ma zapewnione w kolejnym roku szkolnym stypendium. Stypendia dla uczniów przydziela Starosta, Prezes zakładu Federal Mogul i Dyrektor, a dla najlepszego ucznia Prezes Rady Ministrów.

- To był dobry rok dla naszej szkoły. Odbyły się dwie międzynarodowe wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus, dwudziestu uczniów odbyło praktyki zawodowe w Szwecji, doposażyliśmy nasze pracownie przedmiotowe, ale przede wszystkim uczniowie obdarzają nas bardzo dużym zaufaniem, o czym świadczy nabór do klas pierwszych w ostatnich latach i obecnym roku – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

Należy również dodać, iż Zespół Szkół w Gorzycach jest jedyną placówką w województwie podkarpackim, w której w kolejnym roku szkolnym będą realizowane dwa duże projekty z dofinansowaniem środków zewnętrznych. Dwa projekty o wartości przekraczającej 6 milionów złotych doposażą szkołę w nowe nowoczesne pracownie do nauki przedmiotów: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, ekonomista i logistyk. W ramach tych projektów w okresach wakacyjnych będą odbywały się również płatne staże w zakładach pracy. Szkoła napisała kolejny projekt praktyk zagranicznych, tym razem w Szwecji i Chorwacji.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie