Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Nisku powstało miejsce aktywności lokalnej. Skorzystają mieszkańcy

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Miejsce aktywności lokalnej powstało dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
Miejsce aktywności lokalnej powstało dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 RCEZ
Przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku powstało miejsce aktywności lokalnej.

W ramach zrealizowanej inwestycji, na terenie rekreacyjnym przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wykonano altanę sześcioboczną o konstrukcji stalowej wyposażoną w miejsca do siedzenia oraz miejsce na ognisko.

Miejsce przeznaczone do rekreacji zostało wyposażone w elementy małej architektury: grill ogrodowy, ławki oraz kosz na śmieci. Całość terenu została wyłożona kostką betonową. Utworzenie miejsca aktywności lokalnej ma na celu integrację społeczności lokalnej poprzez uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

- Cieszą nas wszelkie inicjatywy realizowane na terenie powiatu niżańskiego, ale szczególnie takie, które są dostępne dla młodzieży oraz całej społeczności lokalnej. Miejsce to jest bardzo dobrze zlokalizowane, w bliskości boisk sportowych oraz siłowni. Szczególnie cieszy fakt, że dzięki takim przedsięwzięciom, zmienia się otoczenie naszych szkół, co podnosi ich atrakcyjność. Powstałe miejsce aktywności lokalnej przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku będzie mogło być wykorzystywane na potrzeby szkoły, między innymi do prowadzenia zajęć szkolnych – mówi starosta niżański Robert Bednarz.

Środki na budowę miejsca aktywności lokalnej w wysokości 46 tysięcy złotych pozyskało Stowarzyszenie Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku z unijnego programu, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Ponieważ jest to projekt refundowany, co oznacza zwrot nakładów po zakończeniu inwestycji, udało się go zrealizować dzięki pożyczce otrzymanej od powiatu niżańskiego.

Miejsca Aktywności Lokalnej (w skrócie MAL-e) to rożnego typu miejsca, które oprócz swojej codziennej działalności (bycia np. domem kultury, biblioteką, klubokawiarnią), wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. Jak twierdzą pomysłodawcy, MAL-e sprzyjają realizowaniu pomysłów mieszkańców,  nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w  najbliższym otoczeniu. Robią  to między innymi poprzez udostępnianie swojej przestrzeni na oddolne działania, podejmowanie współpracy z mieszkańcami i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły. Miejsca te wspierają lokalne działania bezpłatnie.
MAL to sposób działania, idea, sygnał że miejsce może być otwarte na mieszkańców i ich inicjatywy. Miejsca Aktywności Lokalnej mogą nieodpłatnie udostępniać mieszkańcom przestrzeń i sprzęt potrzebny do działań, współorganizować lokalne wydarzenia. Pracownicy i wolontariusze związani z danym miejscem są otwarci na propozycje i potrzeby różnych mieszkańców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie