MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Rudniku nad Sanem zaśpiewali na ojczystą nutę

Konrad SINICA [email protected]
Harcerze z Rudnika nad Sanem śpiewają piosenkę "Dym jałowca”.
Harcerze z Rudnika nad Sanem śpiewają piosenkę "Dym jałowca”. Konrad Sinica
Reprezentanci kilkunastu ośrodków z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego wzięli udział w III Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej Placówek Kształcenia Specjalnego "Na ojczystym szlaku…".

Impreza odbyła się w czwartek na deskach Domu Kultury w Rudniku nad Sanem. Organizatorami festiwalu były Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem, Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Poprowadź mnie przez świat" oraz Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Ostoja".

FESTIWAL SIĘ ROZRASTA

Trzecia edycja festiwalu okazała się rekordowa pod względem frekwencji. Podczas imprezy zaprezentowali się reprezentacji 18 placówek kształcenia specjalnego nie tylko z województwa podkarpackiego, ale również ze świętokrzyskiego. Swoje talenty zaprezentowali młodzi artyści z Rudnika nad Sanem, Frysztaka, Brzozowa, Stalowej Woli, Jarosławia, Grębowa, Tarnobrzega, Łoniowa, Zawichostu, Mielca, Mrowli, Sandomierza, Leżajska, Strzyżowa, Rzeszowa, Lubaczowa i Kolbuszowej Dolnej. Łącznie na scenie pojawiło się 91 wokalistów. Impreza cieszy się ogromną popularnością.

- Nasz festiwal rozrasta się z roku na rok - mówi współorganizator imprezy, druh Dariusz Kolano z Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Ostoja". - W pierwszej edycji wzięło udział 9 placówek, w tym roku było ich już 18. Zobaczymy co będzie za rok. Swój udział zapowiadają już ośrodki z województwa lubelskiego.

PATRIOTYZM I INTEGRACJA

Festiwal oprócz krzewienia patriotyzmu wśród młodzieży i rozwijania talentów scenicznych ma również integrować. Stąd też występowali nie tylko niepełnosprawni wykonawcy. Poza konkursem na scenie pojawiali się także młodzi artyści ze szkół z okolicznych miejscowości. Dzięki hojności sponsorów wszystkie szkoły i uczestnicy festiwalu otrzymali atrakcyjne upominki. Były również nagrody specjalne za trzy czołowe miejsca, a także siedem wyróżnień indywidualnych dla solistów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie