Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sokolnikach ocieplono szkołę, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz zainstalowano instalację fotowoltaiczną. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Po dociepleniu ścian pojawiła się również nowa, efektowna elewacja na budynku szkolno-przedszkolnym w Sokolnikach
Po dociepleniu ścian pojawiła się również nowa, efektowna elewacja na budynku szkolno-przedszkolnym w Sokolnikach Gmina Gorzyce
W tym roku samorząd Gminy Gorzyce (powiat tarnobrzeski) w budynkach użyteczności publicznej dociepla elewacje, zakłada instalację fotowoltaiczne i wymienia piece. Właśnie zakończyły się prace przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach.

Odnowiona szkoła w Sokolnikach

- Utrzymanie budynków użyteczności publicznej przy obecnych cenach energii elektrycznej i gazu jest bardzo kosztowne. Dlatego, aby ograniczać koszty, ale też poprawić jakość i komfort pracy tym, którzy korzystają z naszej infrastruktury – inwestujemy – podkreśla Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

W minionym tygodniu zakończyły się odbiory techniczne inwestycji, którą samorząd Gminy Gorzyce realizował w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach.

– Zakres prac był bardzo duży. Prace rozpoczęły się od termoizolacji fundamentów, ścian oraz wykonania izolacji dachów. Ponadto wymieniliśmy stolarkę okienną i drzwiową na spełniającą współczesne wymagania dotyczące przenikania ciepła. Zamontowaliśmy również instalację fotowoltaiczną o mocy 25 kW, która powinna zaspokoić większość zapotrzebowania szkoły na energię elektryczną – wylicza wójt.

Ta część inwestycji kosztowała ponad 3 miliony 100 tysięcy złotych.

Inwestycja jest częścią projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej gminy Gorzyce”, w którym uwzględniono pięć budynków. Wartość całej inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Na realizację tego zadania gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 3 870 000 złotych. Pozostała część pochodzi z budżetu gminy.

W ramach projektu wcześniej w Szkole Podstawowej w Furmanach i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni oraz w remizie OSP Trześń zostały wymienione piece na bardziej energooszczędne, natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni zamontowana została instalacja fotowoltaiczna mocy 9 kW. W Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach wymienione zostały kotły gazowe, w trakcie wykonywania jest instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 30 kW oraz termomodernizacja stropodachów na segmencie nr 4. Na części budynku zostanie wykonane nowe pokrycie dachowe, wymienione będą grzejniki, instalacje c.o., oświetlenie oraz podłogi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie