Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Stalowej Woli rozpoczęła się budowa największego w historii przyłącza sieciowego. Zapewni prąd do powstającego Euro-Parku

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Prąd do Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola popłynie z Elektrociepłowni Stalowa Wola
Prąd do Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola popłynie z Elektrociepłowni Stalowa Wola Zdzisław Surowaniec
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła budowę największego w swojej historii przyłącza sieciowego, o mocy 240 megawatów w pierwszym etapie inwestycji, które zapewni możliwość realizacji nowych inwestycji w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola.

Bezpieczne dostawy energii do Euro-Parku Stalowa Wola

- To pierwsza z serii inwestycji, które zapewnią stabilne i bezpieczne dostawy energii dla firm zlokalizowanych w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola. Zapotrzebowanie inwestorów na dostawy energii zidentyfikowane zostało na poziomie 500 MW do grudnia 2027 roku i 1500 MW do 2030 roku. Zapewnienie odpowiedniej ilości mocy przyczyni się do rozwoju strefy ekonomicznej i stworzenia docelowo tysięcy miejsc pracy - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Współpraca PGE Dystrubucja z miastem Stalowa Wola i Agencją Rozwoju Przemysłu

Realizowana przez PGE Dystrybucja inwestycja to efekt porozumienia z 15 listopada 2021 roku o współpracy w zakresie zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej na potrzeby EURO-PARKU. Sygnatariuszami Porozumienia byli PGE Dystrybucja, Miasto Stalowa Wola oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku.

Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola

Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola to teren o powierzchni 1 tysiąca hektarów, który został przeznaczony pod inwestycje przemysłowe związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem nowoczesnych technologii w dziedzinie energii, elektromobilności, transportu, technologii wodorowej, lotnictwa czy motoryzacji. Pierwszym inwestorem jest tam koreańska firma SK Nexelis, która rozpoczęła w tym roku budowę fabryki miedzianej folii do akumulatorów do samochodów elektrycznych. - Chcemy zainwestować 650 milionów euro, utworzyć setki nowych miejsc pracy, współpracować z ośrodkami edukacyjnymi. Ponadto planujemy korzystać w 100% z odnawialnych źródeł energii jako lider realizujący politykę ochrony środowiska - mówił Young-Tae Kim z SK Nexilis CEO.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie